Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Ahmet ARITÜRK
Ahmet ARITÜRK

NATO ZİRVESİ, BAŞARI MI, HEZİMET Mİ!

Millet İttifakı bileşenleri, NATO ZİRVESİNİN Türkiye açısından tam bir hezimet olduğunu belirtirlerken, CUMHUR İTTİFAKI BİLEŞENLERİ ZAFER NARALARI atıyorlar.

Bilindiği gibi Türkiye, NATO’YA ÜYELİK İÇİN müracaat eden İsveç ve Finlandiya’yı veto edeceğini ve pakta alınmalarına sekte vuracağını yüksek sesle dillendirmişti. Ancak, güya bu iki Devlet, Türkiye’nin çekincelerine karşı taahhütlerde bulunarak , NATO’YA girmeleri için ülkemizi, daha doğrusu her konuda olduğu gibi bu konuda da tek söz sahibi olan Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı ikna etmiş görünüyorlar.

Bu iki ülkenin NATO’YA girmelerine imza atıldıktan sonra, bunun geri dönüşü olmaz. Ancak, bu devletlerin verdikleri sözleri tutacaklarına da hiç mi, hiç güvenilmez.

Bilindiği gibi bir ülkenin NATO’YA kabul edilmesi için bütün üye ülkelerin onayı gerekir. Dileriz ki, yine aldatılmış olmayalım da İsveç ve Finlandiya geleceğe yönelik sözlerine sahip çıksınlar.

Ama, bilinen ve sık-sık söylenen bir deyim vardır. (Domuzdan post, gavurdan dost) olmaz. İsveç ve Finlandiya yine domuz postuna bürünürlerse ATI ALAN, ÜSKÜDAR’I GEÇMİŞ DEMEKTİR…

DÜNYA DIŞINDA HAYAT OLAN BİR GEZEGEN VAR MI!

2 Temmuz günleri (DÜNYA UFO GÜNÜ) olarak değerlendirilir. Dünya dışında da başka varlıklar vardır. Ancak o varlıklar nurani varlıklardır. Şeriatın lisanında onlara “melaike ve ruhaniyat” denilir.

UFO, tanımlanamayan uçan nesne anlamına gelir. Bilimsel bir açıklaması olmadığı gibi  genellikle dünya dışı yaşam taşıdığı iddia edilen gizemli nesne demektir. Türkçede uçan daire kavramı da sıklıkla UFO anlamında kullanılır. UFO fenomenleri bazen sadece gözlemcilerin iddiasından, bazen de çeşitli kayıt cihazlarıyla elde edilen görüntü ve/ya seslerden ibarettir. UFO’larla ilgili kayıt ve iddiaları inceleyen kişilere ufolog, bu uğraşa ise ufoloji adı verilir.

Daha öncesinde de UFO gözlemleri yapılmış olmakla birlikte, gözlem raporları 1950’li yıllardan itibaren, özellikle ABD’de büyük bir artış göstermiştir. Bu yıllardan itibaren günümüze kadar on binlerce UFO iddiası kaydedilmiştir.

Kur’ân’da dünya ve yeryüzü “ard” (arz) olarak geçer; başta Âdem Aleyhisselam olmak üzere bütün peygamberlerin yeryüzüne, dünyaya gönderildiği bildirilir. Bu arada bazı sema katlarında İbrahim, İdris ve İsa Aleyhimüsselâm gibi peygamberlerin makamının bulunduğu da mi’rac hadisinde ifade edilir. Yine İsra sûresi 44., Talak sûresi 12. âyetlerinde yeryüzünün gökyüzü gibi yedi tabaka olduğundan bahsedilir. Ama bu yeryüzü tabakalarının nelerden ibaret olduğu, yeryüzü katmanları mı, yedi kıta mı, yedi iklim mi, neler olduğu kesin olarak belirtilmemiştir.

Ancak bu yaşadığımız dünyadan başka yaşama uygun farklı gezegenler olsa bile, orada insan gibi mükellef ve sorumlu varlıkların yaşadığı konusunda bir âyet veya hadis yoktur.

Dünyadan başka sekiz ve son verilere göre on bir gezegenin daha olduğu varittir, ama oralarda böyle bir varlık türünün yaşadığı hususunda ne dini, ne de bilimsel bir doküman söz konusu değildir.

Bu arada şu gerçeği de gözden ırak tutmamak gerekir. Bu eski gezegen olan dünyamızda bu kadar canlı, ruh sahibi, akıl ve şuur sahibi varlıklar olduğu gibi diğer gezegen ve yıldızlarda, gök cisimlerinde oraların hayat şartlarına göre, oranın yapısına ve konumuna göre ruhani varlıklar vardır. Bu meseleye Bediüzzaman Said Nursi şu açıklamayı getirir:

“Ecrâm-ı ulviye ve ecsâm-ı seyyare içinde küre-i arzın hakaret ve kesafetiyle beraber bu kadar hadsiz zîruhların, zîşuurların vatanı olması ve en hasis ve en müteaffin cüzleri dahi birer menba-ı hayat kesilmesi, birer mahşer-i huveynat olması, bizzarure ve bilbedâhe ve bi’t-tarikı’l-evlâ ve bi’l-hadsi’s-sâdık ve bi’l-yakîni’l-kat’î delâlet eder, şehadet eyler, ilân eder ki:”

“Şu nihayetsiz feza-yı âlem ve şu muhteşem semâvat, burçlarıyla, yıldızlarıyla, zîşuur, zîhayat, zîruhlarla doludur.”

“Nardan, nurdan, ateşten, ışıktan, zulmetten, havadan, savttan, râyihadan, kelimattan, esirden ve hattâ elektrikten ve sair seyyâlât-ı lâtifeden halk olunan o zîhayat ve o zîruhlara ve o zîşuurlara, Şeriat-ı Garrâ-yı Muhammediye (Aleyhissalâtü Vesselâm), Kur’ân-ı Mu’cizü’l-Beyan, ‘melâike ve cân ve ruhaniyattır’ der, tesmiye eder.”

Bizim, bu konuda diyebileceğimiz: UFO hem vardır, hem yoktur…

TAŞLAMA

NATO’DA GEÇERSİZDİR,

İNANIN NE SÖYLERSEK

KENDİ KENDİMİZE BİZ

SÜS VERİRİZ NE GEREK

ABD, AB VE NATO

DÜŞMAN MÜSLÜMANLARA

BUNDAN BU TEZGAHLARI

KURMADALAR ONLARA

YENİ BİR DÜNYA KURMAK

ZAMANI GELMİŞ HATTA

NATO’DAN ÇIKILMALI

VAZGEÇMELİ AB’TAN DA

TÜRKİYE İÇTE-DIŞTA

TEHLİKELER İÇİNDE

BİR ELİMİZ NATO’DA

BİR ELİMİZ TA ÇİN’DE

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER