REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

NE DİYELİM, (ALLAH KURTARSIN!)

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
NE DİYELİM, (ALLAH KURTARSIN!)
1-Ahmet ARITÜRK
1-Ahmet ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.com )
9 views
04 Ocak 2018 - 13:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

ABD’nin New York kentinde devam eden (ABD Hakan Atilla’ya karşı) davasına 11 günlük Noel tatilinden sonra dün devam edildi. Jüri’nin karar vermesi bekleniyordu. Nitekim, kararını verdi. Karar duruşmasında jüri Halkbank Eski Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla’yı, suçlandığı 6 maddenin 5’inden suçlu bulunurken, para aklama iddiasıyla ilgili maddeden ise suçsuz bulundu.

Jürinin Atilla’yı suçlu bulduğu ithamlar şöyle:

*ABD’nin İran’a yönelik yaptırımlarını delmek,

*ABD’yi aldatma suçuna iştirak etmek,

ABD bankalarını dolandırmak,

*ABD bankalarını dolandırmaya iştirak etmek,

*Kara para aklama suçuna iştirak etmek.

Atilla’nın cezasının Yargıç Richard Berman tarafından yakın bir süre içinde belirleneceği belirtilmekte. Rüşvet almadığı Rıza Sarraf’ın ifadelerinden de anlaşılan Hakan Atilla bu durumda yine de hüküm giyecek demektir. Yani, yeşil dolarları, saatleri alanlar keyif sürmeye devam ederlerken, kabak gariban Devlet Memuru Hakan Atilla’nın  başında patladı! Kaba bir tabir olacak ama bu durumu anlatan bir deyim vardır. Hani, (Atlar tepişir, eşekler ezilir) denilir ya!

Atilla ile ilgili karara Türkiye haliyle sert tepki gösterdi. Çünkü bu kararın sonucunda Türkiye’ye yaptırımlar uygulanacağı muhakkak. Kararla ilgili olarak Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Haksız ve talihsiz bir gelişme” denilirken açıklamanın devamında “ABD mahkemesi, sahte ve siyasi istismara müsait sözde ‘delillere’ dayanarak gerçekleştirilen ve Türkiye’nin iç meselelerinin gerçek dışı kurgular temelinde tartışıldığı bir süreçte, daha önce örneğine rastlanmamış bir şekilde Türkiye’nin içişlerine müdahil edilmiştir” ifadelerine yer verildi.

Hakan Atilla’nın 3 Ocak 2018 günü yapılan duruşmasına eşi ve 2 çocuğu da katılmışlardı. Karar açıklanınca Eşi Burçin Atilla’nın gözyaşlarına boğulduğu belirtiliyor. Nasıl ağlamasın zavallı. Başkaları yeşil dolarları götürürken, ceremesini çekmek eşine, ona ve çocuklarına düşmüştü.

Henüz Yargıç kararını açıklamadı ama Atilla için beraat kararı çıkması çok zor görülüyor. Ne diyelim, suçlu suçsuz bütün mahkûmlar için kullanılan klasik bir deyim vardır. ALLAH KURTARSIN!

BAYRAM DEĞİL, SEYRAN DEĞİL ENİŞTEM BENİ NİYE ÖPTÜ

Son zamanlarda İlimize bir hayli Bakan ziyaretleri gerçekleşiyor. Bakanlar, sadece İlimizde değil, Türkiye genelinde turlayıp duruyorlar.

Bizde bir deyim vardır. (Bayram değil, seyran değil, eniştem beni niye öptü) deriz. Şimdi biz de soruyoruz (Erken seçim yok) diyorlar, peki, bakanların bu ziyaretlerinin sebebi ne ola ki…

TAŞLAMALAR

BAKANLAR GELİR-GİDER

BİR ERKEN SEÇİM Mİ VAR

İKİBİNONSEKİZDE

SEÇİME GİDER YOLLAR

 

NE BAYRAM, NE DE SEYRAN

NİYE ÖPER ENİŞTEM

NEDEN GELİR BAKANLAR

ERKEN SEÇİM YOK MADEM

 

GELİP-GİTMEKLE OLMAZ

MİLLET HİZMET BEKLİYOR

EKONOMİ BOZUKTUR

İŞSİZLER İŞ İSTİYOR

 

EMEKLİ, İŞÇİ, MEMUR

SEFİLLERİ OYNARKEN

NASIL OY İSTEYECEK

HÜKÜMET, BU MİLLETTEN

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.