Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Fatih ARITÜRK
Fatih ARITÜRK

NE KADAR MUTLUYUZ!!!

Birleşmiş Milletler 2012 yılında 20 Mart tarihini “Uluslararası Mutluluk Günü” olarak ilan etmiş ve bu karar 193 katılımcının tümünün oyuyla alınmış. Kendimize bir soru soralım ve cevabını samimi olarak verelim. Gerçekten mutlu muyuz. Ya da, bunca sıkıntılı bir yaşam içinde YILIN BİR GÜNÜNDE DAHİ MUTLU OLABİLİR MİYİZ!

Birleşmiş  Milletlerin böyle bir kararı almasının sebebi, insanların senede bir gün de olsa bir araya gelerek mutluluğu şölenlerle kutlamaları, kendilerini mutlu edecek minik de olsa tüm faktörleri hatırlamaları olarak vurgulanıyor. Peki, yılın 364 günü mutsuz olan insan, (MUTLU OL) denilerek bir günlüğüne olsun nasıl mutlu olacak.

Hemen her gün yeni bir zam haberiyle karşı karşıya geldiğimizi, ihtiyacımız olan yiyecek, içecek, giyecek türünden hiçbir şeye yeterince ulaşamadığımızı düşünürsek, bir günlüğüne bile mutlu olmamıza imkân ve ihtimâl var mı!

Buna denilse denilse MUTLULUĞU OYNAMAK denilir. Türkiye gibi ekonomisi ve ekonomiden önemli demokrasisi giderek daralan bir ülkede, yarınlarımızdan emin değilken, BİR GÜNLÜĞÜNE DE OLSA, MUTLU OLACAĞIZ ÖYLE Mİ! Buna kargalar bile güler.

Gelin biz de bu oyuna kendimizi kaptıralım ve bir araya gelerek MUTLULUK OYUNU oynayalım. Tekerleme olarak da (MUTLUYUM, MUTLUSUN, MUTLUYUZ) diyerek avazımız çıktığı kadar bağıralım.

Ancak, şu var ki, bu kararı alan 193 katılımcının kendileri MUTLULAR SINIFINA DAHİLDİRLER. Birleşmiş Milletlerde söz hakkına sahip olanların MUTSUZLUK diye bir problemlerinin olması mümkün mü…

Mutlu olmak için şölenler düzenlenmesi gibi tavsiyelerde bulunuyorlar ya. Peki, düzenlenecek şölenlere katılmak için gerekli parayı nereden ve nasıl bulacağız! Hem, asgari ücretin 4.253 TL olduğu, emeklilerin yüzde sekseninin, asgari ücretin bile altında maaş aldıkları bir ülkede bir günlüğüne bile olsa mutlu olmak, sadece zor değil, imkânsızdır.

Biz tam kendimizi mutluluk oyununa kaptırmışken, bir de bakmışsınız, kapımızda icra memuru var. Ya da, mutluluk oyunumuzdan vazife çıkarıp, eylem yaptığımız gerekçesiyle gözaltına alınmışız.

ANEKDOT

Komşularına ve akrabalarına karşı mutlu oldukları imajını veren karı-koca aralarında bir oyun kurgulamışlar. Bir toplulukta oturdukları zaman biri diğerinin kulağına önemli bir şey fısıldıyor gibi yaparak birden ona kadar (1-2-3-4-5-6-7-8-9-10) diye sayıyormuş, diğeri de sayıları 20’ye kadar (11-12-13-14-15-16-17-18-19-20) diye sayarak karşılık veriyor ve arkasından kahkahalarla gülüyorlarmış.

İşte MUTLULUK OYUNU dedikleri bu olsa gerek…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER