Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Ayhan MERGEN
Ayhan MERGEN

NE OLUYORUZ?

Siirt, son yıllarda da olumsuz bir çok gelişmeye sahne oluyor.
Geçmişte ancak 5-10 yılda duyduğumuz intiharları neredeyse ayda 1-2 defa duymaya başladık.
İntiharların artması başlı başına bir sorun. Hem de büyük bir sorun. Bu intiharların bilim insanları tarafından araştırılıp, nedenleri ve nasıl önlenebileceklerini içeren bir rapor hazırlanarak, yetkililerin ve kamuoyunun dikkatine sunulması gerekiyor.
Yine son yıllarda kullanımı oldukça artan uyuşturucu belası geleceğimizi tehdit eden bir başka bela.
Kullanımının ilk ergenlik dönemine kadar indiği iddia edilen bu beladan kurtulmamız için güvenlik gerekli çabayı harcıyorlar.
Ancak tehlike o kadar büyük ki, bu mücadeleye anne babalar dahil toplumun tüm kesimlerinin destek vermesi gerekiyor. Öncelikle uyuşturucuya olan talebi yok etme zorunluluğu bulunmaktadır.
Son aylarda bu iki önemli soruna bir başkası daha eklendi. Silahların ve bıçakların da kullanıldığı kavga ve çatışmalar.
Neredeyse artık her ay bir iki önemli boyutta kavga veya çatışma haberini almaya başladık. Her kavgada yaralanan vatandaşlar. Kötünün iyisi şükürler olsun, yaşamını yitiren vatandaş sayısı çok az, istisna kabilinden
Yakın bir zamana kadar Siirt asayişinin berkemal ve sakin bir şehir olması ile biliniyordu. Hatta o kadar ki günümüz turizminin yükselen trendi sakin şehir olmaya bile aday olabilirdi.
Umarım yetkililerin özellikle ruhsatsız silahları önlemeye yönelik çabaları en kısa bir zamanda sonuç verir ve bu çatışma haberlerini duymaz oluruz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER