Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Ahmet ARITÜRK
Ahmet ARITÜRK

NE YUMUŞAMA, NE NORMALLEŞME, BUNUN ADI KANDIRMACA!

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan (YUMUŞAMA) adı altında verdiği mesajlar doğrultusunda 2 Mayıs günü CHP Genel Başkanı Özgür Özel’i, AKP Genel merkezinde kabul etmiş ve ülkenin sorunlarıyla ilgili fikir alışverişinde bulunmuştu. 11 Haziran Salı günü de kendisi CHP Genel Merkezine giderek 31 Mart yerel seçimleri öncesinde (ÖZGÜR EFENDİ) diye küçümseyerek hitap ettiği Sayın Özgür Özel ve ekibiyle 1,5 saat görüştü.

Erdoğan’ı 18 yıl sonra CHP Genel Merkezi’ni ziyaret etmeye yönlendiren gerçekte YUMUŞAMA İSTEMESİNDEN kaynaklı bir durum değildir. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde AKP ikinci parti konumuna düşmeseydi, büyük bir ihtimlle Özgür Özel’e yine (ÖZGÜR EFENDİ) diye hitap etmeye devam edecekti. Ama AKP sıkışık bir pozisyona girdiğinden birden bire ÖZGÜR EFENDİ (ÖZGÜR BEY) oldu.

Şunu da anımsatmakta yarar var. 31 Mart yerel seçimlerinde CHP’nin birinci  parti olması, Özgür Özel’in performansıyla ilgili bir durum değildir. Özellikle, ekonomik sorunlar yüzünden vatandaşların feryatları ayyuka çıkmış durumda. Vatandaşlar, ülkeyi iflasa götüren AKP zihniyetine karşı oldukça öfkeli durumdalar. Enflasyasyonun yüzde 150 dolaylarında olduğu, 15 milyon işsizin bulunduğu ülkemizde 15 milyon sığınmacı bulunmakta. Neredeyse nüfusun 5’te biri, sığınmacılardan oluşuyor. Ayda 10 bin TL maaşa mahkum edilen 16 milyon emekli, 17 milyon TL’ye talim eden asgari ücretliler var. Vatandaşlar, kredi kartı borçlarını ödeyemiyorlar. İcraya düşmüş dosyaların sayıları milyonlarla ifade edilmekte. Hayat pahalılığı yüzünden bekarlar, evlenemiyor; evli olanlar, çocuk yapmaya cesaret edemiyorlar. Bu gidişle, yakın bir gelecekte, sığınmacıların sayıları, Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarının sayılarına eşit duruma gelecek.

İade-i ziyaret görüşmesinde, ekonomik sorunlar yanında, DEM Partili belediyelere kayyım ataması, Sinan Ateş cinayeti gibi konuların dile getirildiği belirtilmekte. Sayın Erdoğan Ekonomik sorunlar konusunu Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’e havale etmiş, CHP’nin ekonomi kurmaylarının, Mehmet Şimşek’le görüşmeleri konusunda öneride bulunmuş. Yani, mesaj açık. Mehmet Şimşek’e kalsa ne emeklilerin, ne asgari ücretlilerin gözlerinin yaşlarına bakmayacak.

Erdoğan, asıl amacı olan ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİNİ dile getirirken bu konunun muhalefet partilerinin işbirliğiyle çözümlenmesi gerektiğine vurgu yapmış. Türkiye’nin mevcut Darbe Anayasası ile yol alamayacağını söylemiş. AKP’lilerin (YUMUŞAMA), CHP’lilerin (normalleşme) DEYİMİNİ KULLANDIKLARI GÖRÜŞMELER İÇİN VATANDAŞIN BULDUĞU DEYİM GAYET İLGİNÇ (NE YUMUŞAMA, NE NORMALLEŞME, BU GÖRÜŞMELERİN ADI OLSA OLSA KANDIRMACA!)

CHP’nin çiçeği burnunda Genel Başkanını uyaralım. Dikkat etsin de merhum Deniz Baykal gibi oyuna getirilmesin!

TAŞLAMA

NE YUMUŞAMA NE DE

NORMALLEŞMEDİR İNAN

BAKALIM KİM OLACAK

BU OYUNDA ALDANAN

 

ÇOCUĞUN AĞZINA BİR

EMZİK VEREREK SUSTUR

(YUMUŞAMA) DENİLEN

BİLİN ASLINDA BUDUR

 

MERHUM DENİZ BAYKAL DA

BU OYUNA GELMİŞTİ

ELİNİ VERMİŞ LAKİN

KOLUNU KAPTIRMIŞTI

 

DÜŞER Mİ BU TUZAĞA

ÖZGÜR EFENDİ DAHİ

KANDIRMACA BU OYUN

HEM VALLAH, HEM BİLLAHİ

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER