REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

NEDEN, MUHARREM İNCE!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
NEDEN, MUHARREM İNCE!
4-Fatih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccccom )
14 views
04 Mayıs 2018 - 14:53
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

CHP adayını açıkladı ve Cumhurbaşkanlığı Makamına Yalova Milletvekili Muharrem İnce’yi aday göstereceğini ilan etti. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun daha önce açıkladığı aday profiline pek uymamakla birlikte, Muharrem İnce’nin CHP’nin adayı olarak tensibi pek şaşırtıcı olmadı.

Gerçi, Kemal Kılıçdaroğlu, aday profilini tarif ederken (ekonomiden iyi anlayan biri) olarak tanımlayınca, aday gösterilecek kişinin İlhan Kesici veya Abdullatif Şener’den biri olabileceği ihtimali doğmuştu. Hatta adaylık konusunda İlhan Kesici’yi ön plâna çıkaranlar vardı.

Devlet Hizmetinde bulunduğu yıllar zarfında hep ekonomiyle ilgili önemli görevlerde yer alan İlhan Kesici, Devlet Planlama Teşkilatında Ulaştırma-Haberleşme Sektörü Uzmanı, Devlet Planlama Teşkilatı, Daire Başkanı, Devlet Planlama Teşkilatı, Koordinasyon Başkanı-Genel Müdür, Avrupa Topluluğu (AB) Nezdinde Ekonomik işlerden sorumlu Türkiye Daimi Temsilci (Büyükelçi) Yardımcısı, Devlet Planlama Teşkilatı Müsteşar Danışmanı, Devlet Planlama Teşkilatı Müsteşarı, Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) Üyesi olarak görevler üstlenmiş biri.

ANAP’tan Milletvekili olan ve Demirel’lerin de damadı olarak bilinen Kesici’nin, Muharrem İnce’ye göre sağ seçmenlerden oy alabileceği ihtimali  de daha yüksekti.

Aday gösterilen Muharrem İnce ise Fizik Öğretmeni olarak görev yapmış, eğitimci kökenli biri. Bu bakımdan (Maliyeden ne anlar) denilebilir ancak, Cumhurbaşkanı olmak için maliyeci olmaya pek gerek yoktur. (Ey AKP) diye bağırabilecek olması önemlidir. Ülkenin mali işlerini, zaten maliyeciler üstleneceklerdir. Hem Sayın Erdoğan Maliyeci mi! Elbette hayır. O, (FAİZİ İNDİRİN) dedikçe, Merkez Bankasının maliye uzmanları, yükseltiyorlar! Demek ki, maliyeden pek anladığı söylenemez.

Tabii, Muharrem İnce’nin aday yapılmasını (Kılıçdaroğlu rakibini bu yolla eledi) şeklinde yorumlayanlar da bulunmaktadır. Siyaset bu, tasfiyenin bir türü de yüksek bir makamı ikram ediliyor görüntüsü şeklinde tecelli edebilir!

Ne diyelim, hayırlısı olsun…

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.