REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

“NEDEN TÜRKİYE?”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
“NEDEN TÜRKİYE?”
3-Yusuf Salih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccom )
9 views
20 Ekim 2018 - 15:26
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Suudi Arabistan yönetimi, Gazeteci-Yazar Cemal Kaşıkçı’nın İstanbul Başkonsolosluğunda çıkan arbede sonucu hayatını kaybettiğini ve konuyla ilgili 18 kişinin sorgulanmaya aldığını duyurdu. ABD’nin  vatandaşlığına geçmiş olan gazetecinin akıbeti merak konusuydu ve Başkan Trump olayın mutlaka aydınlanması gerektiğini sert söylemlerle dile getiriyordu. Kaşıkçı olayının hemen sonrasında ABD’nin talep ettiği 100 milyon Doları ABD’ye gönderen Suudi Arabistan’ın, Kaşıkçı’nın İstanbul’daki Başkonsoloslukta öldürüldüğünü açıklaması; şüphesiz olayın üstünü örtmenin mümkün olmadığını anlamış olmasındandır.

Yapılan açıklamanın bazı ABD’li Senato ve Temsilciler Meclisinin önde gelen isimlerini tatmin etmediği ise medya haberlerinde yer alıyor ve açıklamayı “Şüpheli” olarak görenlerden biri olduğu belirtilen Connectiut  Senatörü Demokrat Partili Richard  Blumenthal’ın CNN televizyonunda katıldığı programda; “Açıkça görülüyor ki Suudiler zaman kazanmaya ve yaptıklarına bir kılıf hazırlamaya çalışıyor ama bu durum cevap olmaktan çok, yeni sorular doğuruyor. Uluslararası soruşturma, B.M.’nin de dahil olduğu meşru ve güvenilir yollarla yapılmalı. Türklerin elinde olduğu belirtilen ses kayıtları kullanılmalı.. Dünyanın, açık bir şekilde Veliaht Prens Muhammed bin Selman’ı koruyup kollamak için elinden gelen her şeyi yapan Suudilerin yaptığı açıklamayı değil, uluslararası bir soruşturmanın sonuçlarına ihtiyacı var..” dediği vurgulanıyor.

Suudi yönetiminin Kaşıkçı için yaptığı açıklama nedeniyle kamuoyumuzda da bazı değerlendirmelerde bulunulduğu gözlemleniyor. “Gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın İstanbul Başkonsolosluğunda bir münakaşa sonucu yaşamını yitirdiği açıklaması, konsolosluktan nasıl çıkarıldığı noktasında düşündürücüdür. Daha çok düşündüren husus  ise; Kaşıkçı’nın yaşamına son vermek için neden başka ülkede değil de Türkiye’mizin seçilmiş olmasıdır…” diye görüş belirten hemşerilerimizin bu görüşlerine katılmamak mümkün değildir.

ABD, vatandaşlığına geçmiş olan Gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın ölümüne sebebiyet verenlere ağır bedeller ödemeyi hedefleyecektir ve ilk etapta istenen 100 milyon Doların gönderilmesiyle yetinmeyecektir. Aslında ülkemizin de “Neden Türkiye’yi seçtiniz” diye durumu sorgulaması gerekir derken bu tür infazların insanlık dışı terörden bir farkı olmadığının da altını çiziyorum.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.