Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Nevzat Karaatay, Aday Adaylığı Başvurusunda Bulundu

2014-2019 yılları arasında Kurtalan Belediye Başkanlığı yapan Nevzat Karaatay, Kurtalan Belediye Başkanı Aday Adaylığı için resmi başvurusunu yaptı.

2014-2019 yılları arasında Kurtalan

AK Parti’de aday adaylık süreci devam ederken, 2014-2019 yılları arasında Kurtalan Belediye Başkanlığı yapan Nevzat Karaatay AK Parti Kurtalan İlçe Başkanlığı binasına gelerek Kurtalan Belediye Başkanı Aday Adaylığı için resmi başvurusunu yaptı. Yoğun bir kalabalıkla AK Parti Kurtalan İlçe Başkanlığına giden Nevzat Karaatay, başvuru dosyasını Ak Parti Kurtalan İlçe Başkanı Salih Karataş’a teslim etti.

AK Parti Kurtalan İlçe Başkanı Karataş, yapılan başvurunun resmen kabul edildiğini, Karataay’ın, Kurtalan Belediye Başkanı Aday Adaylığı başvuru sürecinin 22 Kasım Çarşamba gününe kadar devam edeceğini söyledi. Başvuru sonrası destekçileriyle birlikte Ak Parti Kurtalan İlçe Başkanlığı binası önünde hatıra fotoğrafı çektiren Nevzat Karaatay, basın açıklaması yaparak; “Bugün Kurtalan halkıyla beraber ilk resmi başvurumuzu yaparak aday adaylığı için bismillah dedik. Biz her zaman halkla istişare ederek siyaset anlamında yola çıkıyoruz. Kurtalan’a hizmet etmek için yola çıkıyoruz. Tabii Sayın Cumhurbaşkanımızın dediği gibi, biz gücümüzü halktan alıyoruz. Biz de gücümüzü Kurtalan halkından alarak bugün yola çıktık ve bana göre adaylığı da halk belirliyor, inanıyorum ki, partimizin önde gelen şahsiyetleri ve teşkilatımızın büyükleri ve karar mercileri de halkımızı dinleyecek onların vereceği kararı kesinlikle ciddiye alarak onların doğrultusunda karar vereceği düşüncesindeyim” dedi.

Daha önce vadettiği projelerinin büyük bir kısmını gerçekleştirdiklerini belirten Karaatay: “Bizden sonra Sadece 3 tane projemiz kalmıştı o da bizim projemizdi. Otogar, Köylü Pazarı bir de Kültür Merkezi. Bunlarda benim ve ekibimin projeleriydi onları gerçekleştirdiler, onlardan sonra Kurtalan’da hiçbir hizmet yapılmadı. Kurtalan halkının gözünde de iyi bir siyasetçiyim diye düşünüyorum, ışığı görüyorum ki, bu hizmetkarlığı bize verecek ve verdiği zaman biz Kurtalan’a hayat vereceğiz” ifadelerini kullandı.

“Kurtalan’ın en büyük sorunu olan su sorununu çözmek için ilk hedefimiz su projesini gerçekleştirmektir” diyen Karaatay, geçmişte yaptıkları gibi, yine büyük projelerle imza atacaklarını sözlerine ekledi.

Geçmiş dönem başvuru süreçlerinde verilen destekle bu dönemki başvuru sürecinde verilen desteği karşılaştıran Nevzat Karaatay, “Kurtalan, halkı her zaman benim yanımda olmuştur. Geçen dönem bir kazaya uğradık, ben ona kaza derim. Onda da var bir hayır vardır. Kurtalan halkı artık biliyor, onların içinden olan birisiyim . Onların sorunlarını her zaman içimde hisseden bir kardeşleri olarak, gençlerin bir ağabeyi olarak, beni çok iyi biliyorlar. Neler yapacağımızı, neler yaptığımızı Kurtalan halkı çok iyi biliyor. Geçen dönem kazaya uğradık, Kurtalan halkı yanımızdadır ve onu telafi edeceğiz” dedi.