Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Yusuf Salih ARITÜRK
Yusuf Salih ARITÜRK

NÜKLEER SİLAHLARDAN ÇOK DAHA TEHLİKELİ

Dünya ülkeleri coronavirüs ile ilgili gelişmelere kilitlenmiş bulunuyor ve nükleer silahların yol açtığı tahribatlardan daha çok tehlike arz ettiği görüşleri paylaşılan virüsün yol açtığı ölümlerin asgari düzeyde kalması, salgını önleyecek bir koruyucu aşının bulunması ve tedavisine olumlu cevap verecek bir ilacın bulunması için tıp otoriteleri arayışlarını sürdürüyorlar.

Emperyal zihniyet sahibi küresel güçlerin çıkarları için el attıkları yerleri kan gölüne dönüştürdükleri bir süreçten geçiyorken Çin’de türeyen coronavirüs’ünün tüm dünya ülkelerini tehdit etmesi durumu, küresel bir musibet olarak hafızalardan silinmeyecektir sanırım. Yayılmakta olan ölümcül virüsle ilgili bazı iddialar varsa da, böyle bir virüse vücut buldurulduğu iddiasının mantıklı olmadığını düşünenlerdenim. Ürettiği nükleer silahlardan aldığı güçle kendisini dünyanın jandarması olarak gören ve dilediği yerlerde at koşturan ABD’nin de bu virüsten nasibini aldığı gerçeğine bakıldığında, kuvvetle muhtemel dillendirilen iddialara itibar edilmeyecektir.

Bilindiği gibi coronavirüs’ün ilk kez Çin’de görülmesine yönelik olarak da; “Çin bir biyolojik silah mı deniyor?,” diye bir iddia vardı ama böyle bir iddianın mantık dışı olduğu görüşünü paylaşanların; “Ölümcül virüs ABD, İngiltere ve Fransa’da da etkili olduğuna göre, bu iddianın asılsız olması ihtimali ağır basıyor…” dediklerini gözlemlediğimden, iddiaların asılsızlığını daha güçlü kıldığına hükmediyorum.

Çıkarları doğrultusunda el attıkları ülkeleri kan gölüne dönüştürenler, bir virüsün kendilerini de yok edebileceği gerçeğini dikkate alacaklar mı şimdiden bilinmez ama coronavirüs’ün, ürettikleri nükleer silahlardan çok daha tehlikeli olduğu  gerçeğinden ders çıkarmaları olasılığı yüksektir kanaatindeyim. Ağır silah üretimi için saniyede harcanmakta olan milyarlar insanların sağlığı için harcanmış olsaydı; günümüzde ne coronavirüs, ne de başkaca bir salgın hastalık, dünya gündemini işgal etmezdi. Bakalım süper güçler bu virüsten gereken dersi çıkaracak mı?

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER