Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Nurten Kızılkaya’dan Anlamlı Ziyaret

Vali Dr. Kemal Kızılkaya’nın Eşi Nurten Kızılkaya Hanımefendi Siirt Üniversitesi tarafından oluşturulmuş olan “Gazze Obası” Etkinlik Alanını ziyaret etti.

Vali Dr. Kemal Kızılkaya’nın

Nurten Kızılkaya Hanımefendinin Siirt Üniversitesi öğrenci toplulukları tarafından Gazze’de yapılan zulmü protesto etmek amacıyla düzenlenen “Gazze Obası” etkinlik alanını ziyaret etmesi anlamlı bir mesaj olarak algılandı.

13-17 Mayıs tarihleri arasında devam eden “Gazze Obası” etkinlikleri kapsamında, Siirt Üniversitesinin İlahiyat Fakültesi bahçesinde düzenlenen etkinliklere teşrif eden Nurten Kızılkaya Hanımefendi’ye, Rektör Prof. Dr. Nihat Şındak, eşi Dilek Şındak Hanımefendi ile Üniversitenin üst yönetimi eşlik etti.

Etkinlik alanını gezen Nurten Kızılkaya Hanımefendi, öğrencilerin düzenlediği çeşitli etkinliklere de katıldı. Gazze Obası Perşembe günü etkinlikleri olan; Yeniler Kulübünün düzenlediği Dabke dansı, Bacıyan-ı Anadolu Topluluğu’nun şiir dinletisi, tiyatro gösterisi, Kudüs Topluluğu’nun şiir dinletisi ve El Sanatları Topluluğunun ebru sanatı etkinliği büyük ilgi gördü.

Gazze’ye yapılan katliamları kınayan Rektör Prof. Dr. Nihat Şındak konuşmasında, “Gazze’de yaşanan insanlık dışı olaylar hepimizin yüreğini dağlıyor. Bu zulme sessiz kalmak mümkün değil. Üniversite olarak, Gazze’deki kardeşlerimizin yanındayız ve yapılan katliamları kınıyoruz. Öğrencilerimizin bu konuda duyarlılık göstermesi, insanlık adına umut verici bir davranıştır.” dedi.

Nurten Kızılkaya Hanımefendi ise, “Gazze’de yaşanan insanlık dramına dikkat çekmek amacıyla düzenlenen bu anlamlı etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür ederim.” dedi.