REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

OĞLU EBUZER’İN DÜĞÜNÜNE OSMAN HOCA SEVGİSİ YANSIDI

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
OĞLU EBUZER’İN DÜĞÜNÜNE OSMAN HOCA SEVGİSİ YANSIDI
5-Cüneyt ARITÜRK( kanal56@hotmail.com )
127 views
24 Eylül 2018 - 13:28
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

22 Eylül Cumartesi günü gecesi, Milletvekilimiz Osman Ören’in (OSMAN HOCA) oğlu Muhammed Ebuzer’in, Merve Akaydin (ÖREN) ile düğün töreni vardı. Peri Masalı Düğün Salonunda gerçekleşen törene yoğun bir ilgi olduğu, düğün salonunun girişindeki sayısız çelenklerden anlaşılıyordu. Düğün için o kadar çok çelenk gönderilmişti ki, saymaya kalkışsanız, şaşırır, sayamazdınız.

Düğüne katılım da oldukça yüksekti. Siyasiler, Sivil Toplum Kuruluşları, bürokratlar ve Türkiye’nin dört bir yanından  yüzlerce hemşerimiz düğün için Siirt’e gelmişlerdi. Hemen her partiden siyaset mensupları düğüne iştirak ederken HÜDÜPAR Genel Başkanı Mehmet Yavuz da düğüne kalabalık bir partili grubuyla katılmıştı.

Düğün törenine Milli Savunma Bakan Yardımcısı Şuay Alpay, Siirt Valisi Ali Fuat Atik, Siirt Belediye Başkan Vekili Ceyhun Dilşad Taşkın, AK Parti Kilis Milletvekili Ahmet Salih Dal, AK Parti Batman Milletvekili Ziver Özdemir, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Akyürek, AK Parti Diyarbakır Milletvekili Ali İhsan Merdanoğlu, AK Parti Genel Başkan Danışmanı Prof. Dr. Yasin Aktay, AK Parti Dış İlişkiler Başkan Yardımcısı Afif Dekirkıran, AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Salih Fırat da katılanlar arasındaydı.

AK Parti Elazığ eski Milletvekili Faruk Septioğlu, AK Parti Bingöl eski Milletvekili Eşref Taş, AK Parti Erzurum eski Milletvekili Adnan Yılmaz, AK Parti Mardin eski Milletvekili Abdurrahim Akdağ, AK Parti  Mardin eski Milletvekili Veysi Şahin, HDP Batman eski Milletvekili Mehmet Ali Aslan da düğün merasimine katılmışlardı.

İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Hüseyin Hilmi Atabay, Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Erman, İl Emniyet Müdürü Saruhan Kızılay, Siirt Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Güven Kuzu, CHP İl Başkanı Nevaf Bilek, Kurtalan Belediye Başkanı Nevzat Karaatay, Pervari Belediye Başkanı Tayyar Özcan, Tillo Belediye Başkanı İdham Aydın, İstanbul SİDER Yönetim Kurulu Başkanı Nimet Aytekin, İstanbul Siirtliler Vakfı Başkanı Zeki Akyüzlü, iş adamları ve çok sayıda davetli de düğün törenine katılanlar arasındaydı.

Türkçe, Arapça, Kürtçe ilahi ve türkülerin seslendirildiği Ebuzer ve Merve’nin düğününde bir araya gelen davetliler güzel anlar yaşarken düğün merasimi, Hikmet Kıyamçiçek’in Kur’an tilaveti ile başladı. Daha sonra ses sanatçıları Selami Güneş, Mustafa Altıntop ve Hikmet Kıyamçiçek’in seslendirdikleri ilahi ve ezgilerle devam etti. Düğünde yerel sanatçılarımız, Erhan Kılıçvuran ve Nevzat Turhan (ÇAHHOR) söyledikleri birbirinden güzel şarkılarla davetlileri coşturdular.

Siirt Belediye Başkan Vekili Ceyhun Dilşad Taşkın tarafından kıyılan çiftin nikah şahitliğini Milli Savunma Bakan Yardımcısı Şuay Alpay, Siirt Valisi Ali Fuat Atik, AK Parti Kilis Milletvekili Ahmet Salih Dal, AK Parti Batman Milletvekili Ziver Özdemir ile çok sayıda AK Parti eski-yeni milletvekili yaptı. Vali Atik, genç çifte mutluluklar dileyerek evlilik cüzdanını verirken 5 çocuk sahibi olmaları tavsiyesinde bulundu. Törende Siirt Belediyesi tarafından yeni evlenenlere hediye edilen “Evliliğe ilk adım” paketi, Şuay Alpay tarafından Ebuzer ve Merve çiftine verildi. Düğün, halk oyunları gösterisi ve yöresel oyunların oynanmasıyla sona erdi.

Siirt için yılın değil, (YILLARIN DÜĞÜNÜ) olarak anımsanacak, bu görkemli düğün törenine bize göre asıl yansıyan Milletvekili Osman Hoca (OSMAN ÖREN) sevgisiydi.

Biz de AKAYDİN ve ÖREN ailelerini  içtenlikle tebrik ederken, MERVE ve EBUZER çiftine ömür boyu mutluluklar dileyerek yazımızı noktalıyoruz.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.