REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

ÖĞRENCİ VELİLERİ DÜŞÜNÜLMELİDİR!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
ÖĞRENCİ VELİLERİ DÜŞÜNÜLMELİDİR!
3-Yusuf Salih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccom )
10 views
03 Ekim 2018 - 13:37
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ekonomik alandaki sıkıntı, milyonlarca insanımızın satın alma gücüne küçümsenmeyecek boyutta gölge düşürmüştür ve herkesin ayağını yorganına göre uzatması gerektiğine dikkat çekilirken yaşanan maddi sıkıntıyı önemsemeyenler bulunduğu söylemleri söz konusu olup bu konudaki yakınma alanlarından birinin okullarımız olduğunu, bazı velilerin ilettikleri bilgilerden öğrendim. “Zorunlu giderlerimizde meydana gelen fiyat artışları yetmiyormuş gibi başka alanlarda da maddi sıkıntıya itilmekteyiz ve üzülerek belirtmek isteriz ki, okullarımızda çocuklarımızın dışarıdan bazı kitaplar almalarının istenmesi de maddi sıkıntımızı büyütmektedir. Yüce devletimiz çocuklarımızın ders kitaplarını verdiği halde, onların dışında başka kitaplar almalarının istenmesi bizleri üzüyor ve çocuklarımızla öğretmenlerinin arası soğumasın diye konuyu şikayet mahiyetinde ilgili mercilere iletmekten imtina ediyoruz. Bu nedenle durumun genel olarak dillendirilmesi açısından konuya dikkat çekmenizi temenni ederiz…”  diyen hemşerilerimin duygularına tercüman olarak değerli Milli Eğitim Müdürü hemşerimiz İsa Güneş Bey’e bu yakınmayı iletmek isterim.

Tüm okullarda böyle bir uygulamaya gidildiğini iddia etmek elbet mümkün değildir ama “Ateş olmayan yerden duman çıkmaz” sözünün içerdiği gibi; bazı okullarda böyle bir durum yaşanmıyor olsaydı bazı veliler telefonla arayarak konuyu dillendirmem temennisinde bulunmazlardı.

Çocukları okula giden velilerin çoğu, ekonomik alanda büyüyen sıkıntıdan bizar olmuşlardır ve yarının nesillerini yetiştirmekte olanların bu gerçek doğrultusunda herkesten daha çok duyarlı olmaları gerektiği tartışılmazdır sanırım. Asgari ücretli vatandaşlarımızın elektrik, doğalgaz ve su için ödedikleri gider dikkate alındığında, bu insanlarımızı mümkün mertebe masraflardan korumanın farz olarak telakki edilmesi gerektiğine de hükmedileceği kanısındayım.

Bazı hemşerilerimin konuya dikkat çekmem temennisinde bulunduklarının ezbere olmadığına kesin gözle baktığımdan Milli Eğitim Müdürümüz sayın İsa Güneş’e durumu iletiyor ve bu konuda okul yönetimlerinin tümüne  talimat vermesinin takdir toplayacağını belirterek, gereğini yerine getireceğine inandığımı da peşinen vurguluyorum.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.