REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

OKUL ÇEVRELERİNDE ALINACAK GÜVENLİK TEDBİRLERİ GÖRÜŞÜLDÜ

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
OKUL ÇEVRELERİNDE ALINACAK GÜVENLİK TEDBİRLERİ GÖRÜŞÜLDÜ
26 views
09 Eylül 2017 - 11:46
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

2017-2018 Eğitim-Öğretim döneminde okulların çevresinde alınacak olan güvenlik tedbirleri ve Uyuşturucuyla Mücadele toplantısı, Vali Ali Fuat Atik başkanlığında gerçekleştirildi.
Valilik toplantı salonunda düzenlenen toplantıya; Vali Ali Fuat Atik, Belediye Başkan Vekili Ceyhun Dilşad Taşkın, Vali Yardımcısı Bünyamin Kuş, İl Jandarma Komutanı Albay Kemal Benek, İl Emniyet Müdürü Mustafa Tokyay, İl Milli Eğitim, Halk Sağlığı ve Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü yetkilileri, Mahalle ve Köy Muhtarları, Okul Müdürleri, Okul Aile Birliği Başkanları ve diğer ilgililer katıldı. Toplantıda sırasıyla, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı ve Halk Sağlığı Müdürlükleri tarafından alınacak tedbirler ile ilgili sunum yapıldı.
Yapılan sunumun ardından genel bir değerlendirme yapan Vali Ali Fuat Atik, 2017-2018 eğitim-öğretim yılında bütün eğitim kurumlarımızda huzurlu bir ortamda ve başarılı bir netice alacağımız sezon olmasını dileyerek, alınacak tedbirlerle ilgili olarak önemli konulara dikkat çekti.
Vali Atik burada yaptığı konuşmada; ”Çocuklarımızı suça iten sebepler nelerdir, çocuklarımızı kimler elimizden alıyor, kimler bizim geleceğimize kast ediyor, bunları hep birlikte değerlendirip, geleceğimiz olan çocuklarımıza sahip çıkmak zorundayız. Bu konuda okul müdürlerimize, eğitimcilerimize, güvenlik birimlerimize çok ciddi görevler düşüyor. Eğitim-öğretim yıllı başladığı zaman tüm okullarımızda gerekli kontrol ve denetimleri yapacağım. İnternet kafelerin denetimi, sigara içme veya çocuklarımızı zararlı alışkanlıklara alıştıran ve okul çevresinde okulla ilişkisi olmayan kişilerin kesinlikle buralardan uzaklaştırılması için gereken tedbirlerin alınması gerekir. Özelikle okul kantinlerini denetleyeceğim, okul kantinlerinde satılması yasak olan ürünler tespit etmem halinde ilgililer hakkında işlem yapacağım. Açık ve net söylüyorum benim için orada eğitim gören çocuklarımızın sağlığı ve güvenliği her şeyin üzerindedir, lütfen okul müdürü olmak için göstermiş olduğunuz performansı, çocuklarımızın güvenliği, geleceği ve sağlığı için de gösterin, bu çocuklar hepimizin emanetidir. Sizlerin elinde şekillenecek, hayata hazırlanacak ve gelecekte Türkiye Cumhuriyeti devletinde görev alacaklar. Trafik ekiplerinin taşımalı eğitimdeki okul servislerini iyi denetlemeleri gerekir. İnternet kafeler aynı hassasiyetle denetlenmeli, yasal yükümlülüklerini yerine getirmemeleri halinde gereği hemen yapılmalıdır. Valilik olarak bu tedbirleri almadan sonuca ulaşmamız mümkün değil, bu çocuklar bizim çocuklarımız bunlar bizim geleceklerimiz lütfen okul müdürlerimiz emniyet birimlerimizle irtibat halinde olsunlar” dedi.

Uyuşturucu ve madde bağımlılığı konusunda çalışmaların hassasiyetle sürdürüleceğini kaydeden Vali Atik, “Eğer bir çocuk okul çağlarında uyuşturucuya başladıysa burada hepimizin hem görev hem de vicdani sorumluluğu vardır. Eğer bir çocuk zararlı ideolojik fikirlere okul hayatında başladıysa bu vebal okul müdürünündür, öğretmenlerindir, bizlerindir. Demek ki görevimizi yapmıyoruz. Tüm arkadaşlarımdan, okul müdürü arkadaşlarımdan tekraren altını çizerek ifade ediyorum, öğrencilerimize sahip çıkın, bakın Türkiye Cumhuriyeti Devletinin İçişleri Bakanı bu konuyu kendisine dert edinmiş ve iyi ki de dert edinmiş, elimizdeki istatistiklere baktığımızda hiç iyi bir durumda olmadığımızı görüyoruz. Geleceğimizin teminatı çocuklarımızı hain terör tuzaklarından hep birlikte kurtarmalıyız. Terörle her türlü etkin mücadelemiz kararlılıkla devam ediyor. Terörle mücadele sadece güvenlik güçlerinin işi değil, biz aslında terörle mücadeleye okullarımızda başlamalıyız. Kimler bizim çocuklarımızın beynine giriyor, kimler bu çocukları bizden koparıyor, kimler bu çocukları ailelerinden koparıyor bunları irdelememiz ve çocuklarımızı bu tehlikeli ideolojik akımlardan korumalıyız. Bakın kararlı olacaksınız, benim askerim, polisim nasıl dağda teröristle mücadele ediyorsa, sizde teröre giden yolları tıkayacaksınız. Hepimiz bu anlayışta olursak, biz ülkemiz adına güzel ve yapıcı şeyler yapmış oluruz” diye konuştu.

Okul Müdürleri, eğitimcilere ve güvenlik birimlerine önemli mesajlar veren Vali Atik, eğitim yuvalarımızı daha da güvenli ve huzurlu bir yapıya kavuşturmak için okul yetkilileri ve emniyet güçleri arasında çok kuvvetli bir koordinasyon sağlanması gerektiğinin de altını çizerken, toplantı katılımcıların sorularının cevaplandırılması ile son buldu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.