REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

OKULLARDA İKİNCİ DÖNEM

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
OKULLARDA İKİNCİ DÖNEM
3-Yusuf Salih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccom )
14 views
03 Şubat 2018 - 13:50
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Okulların 15 günlük sömestr tatili yarın sona erecek ve ülke genelinde yaklaşık 15 milyon öğrenci, Pazartesi günü uzak kaldıkları okullarına kavuşacaklar. İkinci dönem başlarken, okullardaki öğretmen açığının giderilmesi amacı ile Milli Eğitim Bakanlığımızın daha önce açıkladığı “Şubat ayında 20 bin sözleşmeli öğretmen atamasına” ilaveten 5 bin öğretmen daha atanacağı, Bakan İsmet Yılmaz tarafından Türkiye Özel Okullar Derneği’nce Belek’te düzenlenen; “Türkiye ve Dünyada Değerlendirme Sistemlerinin Eğitime Etkisi” konulu programda dile getirilmişti.

Yıllardır Öğretmen okullarından mezun olan birçok vatandaşımız, ne zaman atanacaklarının heyecanı içinde bekliyor ve bir mağduriyet teşkil ediyorsa da “sözleşmeli” olarak atananlar, yine de kendilerini şanslı görmektedirler. Ülkelerin kalkınmasında en önemli faktör kaliteli eğitim olduğuna göre bu kutsal mesleği tercih edenlerin mağduriyetine yol açacak tüm olumsuzluklara son verecek düzenlemelere ihtiyaç vardır. İkili eğitimi sonlandırma hedefinin belirlendiği tarihte gerçekleşmesi yanı sıra okul öncesi eğitimin önem taşıdığının da altını çizmek isterim. Geleceğimizi kendilerine emanet edeceğimiz yarının nesilleri, her alandaki olası istismarlardan korumak suretiyle ülkemize hayırlı hizmetler ifa etme şansına sahip kılmak, kaliteli eğitimin olmazsa olmazıdır ve bu noktaya azami duyarlılığın gösterilmesi, kaçınılmaz bir görev olarak addedilmelidir.

Birinci dönemde ilimizde öğretmen sıkıntısı vardı ve herhalde yeni atamalardan bir pay almış olacağız. Bu arada sayın Bakanın aynı programdaki konuşmasında, öğretmenlikteki doluluk oranının Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu’da daha yüksek iken Batı’da daha düşük olduğunu dile getirdiğine de değinmeden geçmek  istemem..

Milli Eğitim Müdürü değerli hemşerimiz sayın Feti Suay’ın azami duyarlılığı doğrultusunda, Siirt’in tüm okullarında kaliteli  eğitim verme gayretlerine velilerin müteşekkir olduklarını da vurgularken, birinci dönemde olduğu gibi ikinci dönemde de öğrencilerin korunmasına yönelik önlemlerin aynı kararlılıkla devam ettirilmesini temenni ediyor,  tüm saygıdeğer öğretmen ve sevgili öğrencilerimize candan başarılar diliyorum.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.