Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Ayhan MERGEN
Ayhan MERGEN

OKULLARDA SOSYAL VE KÜLTÜREL ÇALIŞMALAR AZALDI

Son yıllarda okullarımızda gerçekleştirilen sosyal ve kültürel etkinliklerin sayısı azaldı.
Yalnızca okulların kendi öğrencilerine yönelik olanlarını bilemem ama en azından kamu oyuna açık olanların sayısında belirgin bir azalma görülüyor.
Oysa günümüzde bu tür çalışmaların önemi daha da artmış durumda. 20-30 yıl önce bu faaliyetler öğrencilerin sosyal yönden gelişmeleri ve öz güvenlerini kazanması için yapılıyordu.
Günümüzde bu çalışmaların bir başka faydası da, öğrencilerin sokaklarla sosyal medya ve bu iki mecrada ki uyuşturucu dahil çok sayıda ki tehlikelerden koruyor.
Ancak buna rağmen bu tür faaliyetlerin artacağına azalması ilginçtir.
O nedenle bu türden faaliyetlere ağırlık verilmeli. Örneğin durumu uygun olan okulların yıl sonu etkinlikleri düzenlemeleri için teşvik edilebilir.
Özellikle lise düzeyindeki okulların birer tiyatro oyunu sergilemeleri sağlanabilir.
Orta ve lise düzeyindeki okullar arasında öğrencilerin öz güvenlerini, araştırmacı ve sosyal yönlerini geliştiren münazaralar düzenlenebilir.
Yine aynı şekilde okul öncesi okulları hariç diğer okullar arasında ödüllü bilgi yarışmaları organize edilebilir. Bu etkinliklerden uygun olanlarına velilerin yanı sıra diğer vatandaşların da katılması sağlanabilir.
Bu örnekler daha da arttırılabilir. Umarım yıl sonuna kadar bu tür faaliyetlerin bol bol gerçekleştirildiğine tanık oluruz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER