Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Dicle Elektirik Reklam

Olğaç, Siirt’i İşsizlikten Kurtarmak İçin Kurduğu Hayalinde Büyük Adım Attı!

Şehrin Her Yerine Atölyeler Kuruldu

Şehrin Her Yerine Atölyeler

AK Parti Siirt İl Başkanı Ekrem Olğaç, göreve geldiği ilk günden beri hayalini kurduğu Tekstil Kent Projesi’ni hayata geçirdi.

İlk etapta Siirt il merkezi dahil, ilçe ve beldelerde 3 bin kişiye istihdam oluşturacak olan Tekstil Kent Projesi’nin daha sonra yanı başımızdaki Batman gibi artırılması hedefleniyor.

Tekstil atölyelerinin kurulması için Siirt’teki bürokrat ve belediye başkanları ile birlikte bir olup Ankara’da sürekli temas sağlayan Ekrem Olğaç, kenti işsizlikten kurtarmak için büyük bir adım atmış oldu.

ŞİMDİ DE YATIRIMCILARI SİİRT’E ÇEKMEK İÇİN ÇABALIYOR

Yatırımcıları Siirt’e çekmek ve istihdam sayısını artırmak için çalışmalarını sürdüren Olğaç, memleketi çıkmaz sokak olmaktan kurtarmayı amaçlıyor.

Bazı ilçe ve beldelerde hizmete giren tekstil fabrikaları yüzlerce vatandaşa iş kapısı oldu.

Muhabirlerimize açıklamalarda bulunan İl Başkanı Olğaç, “Uzun süredir emek verdiğimiz önemli  yatırımımızda büyük adım attık. Tabii asla yeterli değil, bunu geliştirmek için gecemizi gündüzümüze katmaya devam edeceğiz. Vatandaşımız bize güvenmeye devam etsin. Hep birlikte güzel işler başarmaya devam edeceğiz. Yatırımcı iş insanlarının burada işçi bulma ve pazar bulma sıkıntısının olmadığını belirtiyor, tüm yatırımcıları gelişime oldukça müsait olan ilimize davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.