REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

OLMUYOR, OLMUYOR!..

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
OLMUYOR, OLMUYOR!..
6-Ayhan MERGEN( kanal56@hotmail.comm )
17 views
29 Ağustos 2020 - 13:40
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Aramızdaki bazı duyarsız ve sorumsuz kişilerin tutum ve davranışları yüzündün bu işte istenilen ilerlemeyi sağlayamıyoruz.. Pozitif vaka sayıları aşağıya doğru inmemekte inat ediyor, hatta yukarılara doğru tırmanıyor. Hastanelerdeki doluluk oranları her geçen biraz daha artıyor.. Yoğun bakım servisleri zaman-zaman yetersiz kalmaya başladı.

Kaybettiğimiz kişi sayısı her geçen gün artıyor.. Maske takmamakta inat eden veya maskesini çenesine ya da koluna bir aksesuar olarak takmaya devam eden, halen karşılaştığı arkadaşına hiç düşünmeden sarılan, kucaklayan ve iki yanağından ısrarla öpenler oldukça bu rakamlar istenilen düzeye inmeyecektir.

Covid-19’la mücadelede yapılacak işlem basit, ancak o işlemin uygulamasını takip zor.. İşlem basit çünkü bugüne kadar binlerce defa yazıldı, çizildi, şemalarla gösterildi ve söylendi; Maske takma, sosyal mesafeye uyma ve hijyene dikkat etme.. Uygulamamız istenilen şeyler basit, ancak bazılarımız bunları uygulamamakta diretiyor ve işin zor tarafı burada başlıyor..  Toplum içindeki bazı duyarsız kişilerin tabiri caizse yola getirilmesi gerekiyor.

Bu kadar şey söylendikten ve bu kadar kötü tablolara tanık olunduktan sonra artık bunların hakkından ancak cezai müeyyideler gelir.. Daha önceki bir yazımda bu tutum ve davranış içerisine girenlerin diğer vatandaşlar tarafından uyarılması gerektiğini yazdım.. Ama sanırım bunun gerçekte pek bir yararı olmaz.. Çünkü uyarıdan nasihat alacak yapıda olan bir insan zaten o davranışı sergilemez. Dolayısıyla bunların laftan, nasihatten anlayacak halleri yok.. Bunları ancak idari ve adli cezalar paklar.

Yukarıda özetlediğim durum yalnız Siirt’e özgü bir durum değil, maalesef ülke genelinde geçerli olan bir durum.. Bu duruma bir an önce son vermek gerekiyor. Sonuçta olan bize oluyor ve kendi canımızı yakınlarımızın canlarını koruyalım diyoruz.

En kısa zamanda bu sıkıntılı günleri atlatmak dileğiyle..

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.