Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Fatih ARITÜRK
Fatih ARITÜRK

ÖLÜ TOPRAĞI SERPİLMİŞ GİBİ!

Zaman-zaman kullandığımız bir deyim vardır. (Üzerine ölü toprağı serpilmiş gibi) deriz ya! Siirt, dün sözün tam anlamıyla ölü bir şehir hükmündeydi. Tabii, böyle olan yalnız Şehrimiz değildir. Türkiye ve hatta Dünya genelide aynı durum yaşanıyor. Caddeler, sokaklar boş! Çayhaneler, kahvehaneler, internet kafeler, berberler, kuaförler, AVM’ler kapalı. Resmi kurum ve kuruluşlar bile tatile girmiş gibi. Bankalar, müşterilerine belirli saatlerde hizmet sunuyorlar. Yolda tek-tük rastladıklarımızdan yan-yana yürüyen iki kişi bulmak zor. Kurallara riayet için olacak, aralarındaki mesafeyi mümkün mertebe korumağa çalışıyorlar. Trafik, durma noktasında. Ne korna sesi var, ne insan sesi. Lokantalar masaları, sandalyeleri kapatmış, paket servis yapıyorlar. Ya müşteri gidip siparişini veriyor, alacağını paket halinde alıyor, ya da (ALO PAKET SERVİS) hizmetinden yararlanıyor.

Biz böyle günleri geçmiş yıllarda nüfus sayımlarında yaşadık. Bundan böyle nüfus sayımları bile MERNİS sistemiyle yapılacağından artık o eski sayım günlerinin yaşanması durumu kalmayacak.

Evet, adı KORONAVİRÜS olan bir salgın hastalık, dünyanın neredeyse tamamının üzerine ölü toprağı serpmiş oldu. İnsanları kendi evlerinde zorunlu ikamete mecbur kıldı. Ne kadar âciz olduğunu hatırlattı. Nemrud’a küçük bir sineği musallat ederek helak eden YÜCE RABBİMİZ (Celle celelühü) bütün insanlara ne kadar aciz ve zavallı varlıklar olduklarını ilân etmekte.

Dileriz ki KORONAVİRÜS adı verilen bu salgın hastalık, şımarık insanları, Nemrutları, Hamanları, Firavunları, Karunları kendilerine getirir de, bütün insanlık varlıkları ancak 2000 kat büyüterek gösteren mikroskopla gözlemleyebildikleri bu afetten kurtulurlar.

Unutmayalım, insanlığın başına bela olan KORONAVİRÜS, aramızda yaşayan zalimler yüzünden başımıza musallat edilmiş, İlahi bir ikazdır! (Küfür devam eder, zulüm devam etmez) deyimini de asla unutmayalım!

YÜCE RABBİMİZİN KORONAVİRÜS’TEN BÜTÜN İNSANLIĞI BİR AN ÖNCE KURTARMASI DİLEK VE TEMENNİLERİMİZLE…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER