Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Dicle Elektirik Reklam

Ömer Öcalan Kurtalan’daydı

DEM Parti Şanlıurfa Milletvekili Ömer Öcalan Kurtalan’da partililerle buluştu. Yerel seçim çalışmaları kapsamında Kurtalan’a gelen DEM Parti Şanlıurfa Milletvekili Ömer Öcalan Kurtalan’da partililere bir araya geldi.

DEM Parti Şanlıurfa Milletvekili

Saat kulesi önünde kalabalık bir partili gurubu tarafından karşılanan Öcalan daha sonra Beykent Caddesinde bulunan seçim bürosuna kadar sloganlar eşliğinde yürüdü. Partisinin seçim bürosu önünde toplanan kalabalık partili grubuna seslenen Öcalan 31 Mart yerel seçimlerinin partileri için büyük önem taşıdığına değindi.

Konuşmasını Kürtçe yapan Öcalan şöyle konuştu; “Kentlerimize taşımalı seçmenler taşınıyor. Bizim üzerimize düşen irademize sahip çıkmaktır. Kürtler 40 yıldır mücadele veriyor. Kürtler kimseye zulüm yapmamıştır. Ama bize dilimize ve bize zulüm yapılıyor. 31 Mart’ta yeni bir sayfa açılacak. Biz istiyoruz ki bu sayfa tertemiz olsun. Hiçbir dinde halkın iradesine kayyım atamak yer almaz. Kürtlerin hakkı talan ediliyor. Mübarek Ramazan ayındayız. Halkın iradesini gasp edenlerin İslam ile dürüstlükle alakaları olamaz.” ifadelerini kullandı.

Öcalan konuşmasının ardından DEM Parti’nin seçim lokaline geçti.