Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Ayhan MERGEN
Ayhan MERGEN

ON YILLARIN RÜYASINA DOĞRU EMİN ADIMLARLA

Kadim şehir Siirt için kentsel dönüşüm projesi on yılların rüyası olan bir proje.
1990’lı yılların sonundan itibaren hep Siirt’in gündeminde yer aldı. 1999 Marmara ve 2023 yıkıcı depremlerinden sonra daha yoğun bir şekilde bunun zorunlu bir gereklilik olduğunu konuşmaya başladık.
Ve nihayet geçtiğimiz yıllarda bu hayati nitelikteki özlemimizde ilk somut adımlar atılmaya başlandı.
Projenin uygulama alanı ve etapları belirlendi. Hak sahipleri belirlendi. Onların önemli bir bölümü ile anlaşmaya varıldı.
Projeler çizildi. Bu doğrultuda ilk yıkım çalışmasına başlanıldı. Bütün bu çalışmalar bize artık bu projeden bir geri dönüşün ya da duraklamanın söz konusu olamayacağını gösteriyor.
Bu projenin hemen hayata geçirilmesini beklemek bu kentin hakkıdır. Ancak bu hakkımıza kavuşmayı isterken projenin büyüklüğünü, karmaşıklığını ve devlet bürokrasisinin uymak zorunda olduğu mevzuatı da göz önünde bulundurmak gerekiyor.
Bu proje hayata geçirilirken hiçbir vatandaşın en ufak bir maddi kayba uğramaması için titiz davranılıyor.
Bu nedenle geçen zamanı boşa harcanmış zaman olarak değil de, bir haksızlığa ve yasa dışılığa yer vermemek için geçirilmiş bir zaman dilimi olarak değerlendirmek gerekiyor.
Projenin emin ellerde olduğundan emin olmalıyız. Valimiz sayın Dr. Kemal Kızılkaya bu proje üzerinde hassasiyetle duruyor ve her aşamasını takip ediyor.
Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürü Raci Bülbül adeta kendisini bu projeye adamış durumda. Her türlü fedakarlığı yaparak bu projenin gerçekleşmesi için geceli gündüzlü çaba harcıyor. Ekibi de aynı şekilde.
Bize düşende bu projenin uygulanabilmesi için varsa elimizden gelen gayreti göstermek yoksa da emeği geçenleri takdir etmek ve dua ederek dedikodularla morallerini bozmamaktır.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER