REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

ÖNCE CEHALETLE, SONRA TERÖRLE MÜCADELE!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
ÖNCE CEHALETLE, SONRA TERÖRLE MÜCADELE!
4-Fatih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccccom )
6 views
29 Haziran 2019 - 13:25
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Cahil insanları örgütlemek, gerçekten de, akil insanları örgütlemekten çok daha kolaydır. Hele, dini konularda! Müslüman olan, ancak, dinin gerçeklerini öğrenmemiş ya da yarım yamalak öğrenmiş bir genci öylesine kolay kandırabilirsiniz ki! Onu CANLI BOMBA OLMAYA bile ikna edebilirsiniz.

Yaşanan canlı bomba olayları gerçekte cahil kimselerin din adına nasıl kandırılabileceklerinin delilleridir. Hiç Müslüman geçinenler dışında bir canlı bomba olayı yaşandı mı. Zihnimi kurcalıyorum lâkin, öyle bir durum anımsamıyorum. Canlı bombalar, nedense hep Müslümanlar arasında ve özellikle gençlere uygulatılan bir metot!

Kendilerini canlı bomba yapıp, katliamlara yol açanlar genelde 15-25 yaş arası çocuklar, gençler. Beyinleri yıkanarak, canlı bomba olacak duruma getiriliyorlar. Canlı bomba olup öldükleri takdirde ŞEHİT olacakları, sorgusuz, sualsiz cennete girecekleri, hurilerle, gılamanlarla haşır neşir olacaklarına öylesine inandırılmışlar ki!

Örnek olarak:

-Canlı bomba ol! Şehit git! Cennette sana yüz HURİ verilecek!diye kandırılan garibanların, (Yüz huri verilse bile, ben yüz huriyi ne yapacağım!) diye sorgulamak aklının ucundan bile geçmiyor.

Cahil insanları din ile Allah’la, cennetle kandırmak, ya da cehennemle korkutmak çok kolaydır.

Akıllı Müslümana (Canlı bomba ol!) denildiği zaman, (bir tek insanı haksız yere öldürmek, bütün insanları öldürmek gibidir) düsturunu anımsar, ölecek insanlar arasında bir masumun bulunacağını düşünür.

Terör örgütlerinin, genelde İslam dinini kullanmaları tesadüfi değildir. Ortaçağ Avrupa’sında, din adına katliamlar yapan Hıristiyan örgütler vardı. Ama Avrupalılar aydınlandı. Din adına katliamlar yapan örgütler de artık kalmadı.

IŞİD’İN, dünya genelinde 150 milyon taraftarı olduğu iddia ediliyor. İslam adına hareket ettiklerini söyleyen o kadar çok örgüt var ki, saymakla bitmez! Bunun tek bir sebebi vardır. Geri kalmışlık ve cehalet. Müslümanlar, neden bu kadar geri kaldı, ya da geri bırakıldı! Hep, din istismarcıları yüzünden! Din istismarcıları kimleri kandırabilir, elbette ki cahilleri! Bu bakımdan, Müslümanların cahil kalmaları, istismarcıların hesabına geliyor. Cahiller olmazsa, aptallar olmazsa, kimi kandıracaklar! Oysa İslam dininin kökü ilme dayanır. Allah’ın ilk emri (OKU)DUR. Peygamber Efendimizin (İlim Çin’de bile olsa arayınız. İlim, Müslümanın yitik malıdır. Nerede bulursa alsın) buyrukları bunun ispatıdır. Mustafa Kemal Atatürk (Hayatta en hakiki mürşit ilimdir) buyurmuştur. Biz ise, bilime sırtımızı çevirmiş, kendimizi hurafelere vermişiz!

Günümüzde, teknoloji adına yapılmış ne varsa hepsi (GAVUR İCADI!) değil mi! Siz, son 3-4 asırdan beri hiç (MÜSLÜMAN İCADI!) diye bir şey duydunuz mu! Neden hep gâvurlar icat ediyorlar da, Müslümanlar seyrediyorlar!

Din bezirgânları, dinimizden ellerini çekseler (MÜSLÜMAN İCADI) işler de olacak elbette! Ama bırakmıyorlar ki! Kandırabilmeleri için, cahillere ihtiyaçları var!

Bu bakımdan diyoruz ki, cehaletle mücadeleden önce, cehaletle mücadele etmek lâzım!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.