Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Fatih ARITÜRK
Fatih ARITÜRK

ÖNEMLİ OLAN VATAN AŞKIDIR,  GERİSİ TEFERRUATTIR!

11 Haziran Salı günü, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Sayın Özgür Özel’e iade-i ziyarette bulunacak. (Siyasette Yumuşama Havası) estirmek amacıyla ilk ziyaret CHP Genel Başkanı Özgür Özel tarafından yapılmıştı. Şimdi bunun iade-i ziyaretine sıra gelmiştir! Kimi münafıklara göre Erdoğan’ın, YUMUŞAMA HAVASI estirmek istemesinin sebebi 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Türkiye genelinde aldığı oy itibarıyla AKP’nin ikinci parti konumuna düşmüş olmasından kaynaklıdır.

Oysa, Türkiye Cumhuriyetine hizmet etmek azminde olan Sayın Erdoğan’ın amacı, emr-i hak vaki oluncaya kadar Cumhurbaşkanı olarak ülkeyi yönetmektir. Sayın Erdoğan, 22 yıllık iktidarı döneminde ülkenin ekonomide, sanayide aldığı mesafeyi daha da genişletmek arzusuyla yanıp tutuşmaktadır. Hem, çıraklık döneminden, ustalık dönemine geçmişken ve bunca tecrübeler edinmişken, çekip giderek Türkiye Cumhuriyetini başsız bırakmak yakışır mı! Ancak, Türkiye’yi arzuladığı rotaya sokabilmek için yeni bir anayasaya ihtiyaç vardır. Bu düşüncelerden olacak ki, başta CHP olmak üzere, muhalefet partilerini de bu konuda uzlaşmaya razı etmek sorumluluğunu duymaktadır.

Nitekim, Sayın Erdoğan’ın yıllardan sonra selefi konumundaki 11’nci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve İyi Parti eski genel başkanı Meral Akşener’le de görüşmesinin gerçek sebebinin, anayasa değişikliği konusunda desteklerini almak olduğu şeklinde yorumlar vardır.

(Kendim için bir şey istiyorsam namerdim) deyiminde olduğu gibi, Sayın Erdoğan’ın da anayasayı değiştirmek istemesinin sebebi kendisi için değil, Türkiye Cumhuriyetinin ali menfaatleri içindir. Yoksa, zaten 22 yıldan beri Türkiye’yi tek başına yöneterek medeniyetin zirvesine çıkaran ve ileride adı tarihe altın harflerle yazılacak olan Sayın Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı makamında kalmasına bir ihtiyacı mı var! ÖNEMLİ OLAN VATAN AŞKIDIR, GERİSİ TEFERRUATTIR…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER