Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Ayhan MERGEN
Ayhan MERGEN

ÖNLEMLERE UYALIM

Coronavirüsü bütün dünyayı tehdit etmeye  devam ediyor. Gelişmişi, gelişmekte olanı ve geri kalanları dahil bütün ülkeler bu küçük virüs karşısında adeta çaresiz, iki elleri böğürlerinde ve çoğu zaman bilinçsizce bir şeyler yapmaya çalışıyorlar. Birçok ülkede ülkeler ne yapacağını tam anlamıyla belirleyemiyor.

Bir başka ifadeyle bırakın dünyayı uzaya hükmetme çaba ve iddiasında olan koca ülkeler bu olaydan sanırım ders alacaklardır. Tıpkı hepimizin alması gerektiği gibi.

Bireysel olarak hepimize önemli görevler düşüyor. O da daha önce belirttiğim gibi herkesin  yapılan uyarılara harfiyen uymasıdır.

Bu konuda ilimizle ilgili genel kanım bu konuda çok kötü olmadığımız yönündedir. Vatandaşlar genel olarak kurallara uymaya çalışıyorlar. Cadde ve sokaklar eski yoğunluklarından çok uzakta. Ne cadde, sokaklarda ne de parklarda eski kalabalıkları göremiyoruz.

Elbette istisna teşkil eden durumlar görülebiliyor. Bazı gençler eskiden olduğu gibi kucaklaşabiliyorlar. Market ve bazı işyerlerinin de yapılan önerileri pek önemsemedikleri, hiçbir düzenleme yapmadan rast gele hizmet vermeye devam ettikleri görülüyor.

Bu tür üzücü durumlara bir an önce son verilmesini diliyorum. Çünkü bu sorunu her zaman belirtildiği gibi el birliğiyle hareket ettiğimiz zaman çözebiliriz. Aksi halde bu iş içinden çıkılmaz bir hal alır ve daha çok zarar görür, daha çok üzülürüz.

Bu arada kamu kurumlarının aldıkları önlemleri bir başka yazıda değerlendiririz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER