REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

ONUR HAREKETİ LİDERİ YAŞAR AYDIN ELİNDE ASA, AYAĞINDA ÇARIK, İL-İL TÜRKİYE’Yİ GEZİYOR!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
ONUR HAREKETİ LİDERİ YAŞAR AYDIN ELİNDE ASA, AYAĞINDA ÇARIK, İL-İL TÜRKİYE’Yİ GEZİYOR!
1-Ahmet ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.com )
139 views
10 Ağustos 2020 - 14:04
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Meşhur bir deyimimiz vardır. (ELİNDE ÂSA, AYAĞINDA ÇARIK) deriz ya! Geçmiş yıllarda bu deyim özellikle hâk âşıkları için kullanılırdı. Dünyanın nimetlerini teperek, yaşadıkları toplumlara ışık saçmak için bir arayış içinde olan bu hâk âşıkları il-il, şehir-şehir, kasaba-kasaba, köy-köy dolaşarak gerçekleri anlatmağa, halkı aydınlatmağa çalışırlardı.

Şimdilerde böylelerine artık rastlanmıyor, halkı aydınlatmak isteyenler için gazeteler, radyolar, televizyonlar ve internet gibi vasıtalar araç olarak kullanılmakta. Tabii, bu vasıtalarda birebir temasın sıcaklığı, kucaklayıcılığı yok.

Duymuş olacaksınız, Türkiye’de (ONUR HAREKETİ) adı verilen bir oluşum var. Bu hareketin lideri konumundaki YAŞAR AYDIN, MODERN DERVİŞLER GİBİ, AYAĞINDA ÇARIK, ELİNDE ÂSA il-il, şehir-şehir, kasaba-kasaba, köy-köy dolaşarak, Türkiye’nin sorunlarını vatandaşlarla paylaşmakta, vatandaşların dertlerine neşter atmağa gayret sarfetmektedir. Geçtiğimiz hafta içinde ekibiyle birlikte bölgemizde tam dokuz ili (Mardin, Şırnak, Siirt, Batman, Diyarbakır, Şanlıurfa, Kahramanmaraş, Hatay, Gaziantep) dolaşan Yaşar Aydın bu arada Gazetemize de gelerek, ülkenin durumu ve sorunları hakkında bilgi alışverişinde bulundu.

Onur hareketinin lideri olarak yapılacak ilk seçimde Cumhurbaşkanlığına aday olacağını belirten Yaşar Aydın, partisinin olmadığını, aday olabilmek için parti kurmayacağını, hedefinin, anayasadan kaynaklı bir hak olan yüzbin seçmenin imzasıyla seçimlere katılmak olduğunu belirterek “ancak, hedefim yüzbinin çok üstünde, hatta BEŞYÜZBİN imza toplayarak aday olmaktır. Bunun için Türkiye’de gitmediğim il, sıkmadığım el kalmayacaktır” derken, yaşanan pandemi nedeniyle el sıkmanın da, sağ elini kalbinin üzerine koymak şeklinde olacağına vurgu yaptı.

Kendisiyle yaptığımız hasbıhalde, Türkiye’de çok sayıda siyasi partinin bulunduğunu, bunun için yeni bir parti kurmak gibi bir niyetinin olmadığını, Cumhurbaşkanlığı makamının zaten PARTİLERÜSTÜ BİR MAKAM OLDUĞUNU vurgulayarak, hedefinin görüşleri, siyasi kimlikleri ne olursa olsun, bütün vatandaşlardan oy almak olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanlığı seçiminde tek rakibinin AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan olacağının altını çizen Onur hareketi lideri “Millet artık siyasi kimliği olan ve sadece kendi partisini kucaklayan bir Cumhurbaşkanı değil, bütün vatandaşları kucaklayan bir cumhurbaşkanı arayışı içindedir. Diğer siyasi partilerin çıkaracakları adaylar da, kendi partilerine öncelik tanımak konusunda Erdoğan’dan pek farklı olmayacaklardır. Millet, anayasada da ifadesini bulduğu deyimiyle tamamen tarafsız bir Cumhurbaşkanı özlemi içindedir. Bu bakımdan, hiçbir siyasi partiyle bağı ve bağlantısı olmayan bir adayı tercih edeceği inancı içindeyim” dedi.

Yaşar Aydın’ın bir umudu da (Z) kuşağı olarak tanımlanan gençlerde. (Z) gençliğinin, seçimlerin kaderini tayin edeceğine inandığını vurgulayan Aydın “Bunlar, en mağdur kesim. Yüzde yüzüne yakını üniversiteli işsizler konumunda. KPSS’de, ALES’te ve diğer yazılı sınavlarda yüksek puan almalarına karşılık, girdikleri memuriyet sınavlarında bir de bakıyorlar ki yazılı sınavlarda kendilerinden çok daha düşük puan almış kişiler mülakat sistemiyle işe alınırlarken, kendileri hep açıkta bırakılmaktadırlar. (Z) kuşağını en çok yaralayan husus, işsizlikten çok, iş alımlarındaki kayırmacılıktır. Kayırmacılık olmazsa, belki gelecek sınavlar için umutları olacak. Ama bu gidişle böyle bir umutlarının olmayacağı ortada. Siyasi iktidardan olmayanlara iş yok!”

(Z) kuşağı gençlerin en güçlü siyasi aktörler olacağına inandığını belirten Aydın

“Parti Devleti oluşumunu getiren Partili cumhurbaşkanlığı sistemine karşı olduklarının” da altını çizerek “kuruluş felsefesini, ‘yurtta sulh cihanda sulh’ üzerine inşa ettiklerini Türkiye Cumhuriyeti Devletinin tek gayesinin bu olması gerektiğini vurguladı.

Bugüne kadar 93 ülke gezdiğini, 40 ülkeden ödüller aldığını belirten Onur Hareketi Başkanı, geçmiş yıllarda Demokrat Parti ve Hak-Yol’un genel başkanlıklarını yaptıklarının altını da çizerek “Ben Türkiye’de yeni bir siyasi partiye ihtiyaç olduğunu düşünmüyorum.” dedi.

Aydın, sözlerine şöyle devam etti:

“Biz insan onurunu, uğruna mücadele edecek en büyük dava olarak görüyoruz. İnsan onurundan daha kıymetli, daha kutsal bir dava görmüyoruz. Kapitalizm, komünizm, liberalizm dışında yeni  bir fikir attık ortaya. Onun adını da (ONUR HAREKETİ) dedik”

Evet, (elinde asa, ayağında çarık) il-il dolaşarak Türkiye’nin sorunlarını ilk ağızdan dinleyen ve çözümler üreteceğini vadeden Onur Hareketi’nin Lideri Sayın Yaşar Aydın’a, biz de başarılar diliyoruz.

TAŞLAMALAR

TÜRKİYE’NİN KADERİ

(Z) KUŞAĞI GENÇLERDE

ATATÜRKÇÜ BİR NESİL

HEM TAHSİLLİ, HEM ZİNDE

EN ÇOK ETKİLENEN KİM

BU SİYASAL ORTAMDAN

(Z) KUŞAĞI ADINI

VERDİKLERİMİZDİR İNAN

(Z) KUŞAĞI GENÇLERE

İNANINIZ YÜREKTEN

KURTARACAK ONLARDIR

BU ÜLKEYİ ZULÜMDEN

BİLENMİŞ DURUMDALAR

HAKSIZLIKLARA KARŞI

(Z) KUŞAĞI GENÇLER BİL

KAZANACAK SAVAŞI

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.