REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

ORADA BİR VAKIF VAR, ONA DESTEK OLALIM

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
ORADA BİR VAKIF VAR, ONA DESTEK OLALIM
6-Ayhan MERGEN( kanal56@hotmail.comm )
2 views
29 Mayıs 2018 - 15:50
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Son yıllarda kalkınmış ve kalkınmakta olan ülkelerde topluma hizmetlerin önemli bir bölümü sivil toplum kuruluşları olan meslek birlikleri, partiler dernekler ve vakıflara aracılığıyla ulaştırılıyor.  Hatta ülkelerin bir çoğu kalkınmalarını bu sivil toplum hareketine borçludurlar.

Ülkemiz bu konuda henüz istenilen düzeye gelmemişse de örnek çalışmalar yapan sivil toplum örgütleri de bulunuyor. Bunlardan bir tanesi de Türkiye Diyanet Vakfıdır. Bu vakfın Siirt Şubesinin faaliyetlerine göz attığımızda bu vakfın ne denli  güzel çalışmalar yaptığını görürüz.

Vakıf zekat ve fitre dağıtımı ile kurban kesimlerinde vatandaşlara yardım ediyor. Yardım ve zekatların gerçek yoksullara ulaştırılmasına aracılık ediyor.Nitekim 2017 yılında 490 hisse kurban kesimini gerçekleştirmiş.Yine aynı şekilde 100 üstünde akika ve şükür kurbanının kesimini ve ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasını sağlamış.

Zekat, fitre  ve diğer sadakaların  dağıtımı bir yana vakfın gerçekleştirdiği en büyük hizmetlerden biriside öğrencilere verdiği destektir. Vakfı bağlı kız öğrenci yurdunda çok sayıda kızımız, evlerinden de daha  kaliteli bir hizmet alırken, yine vakıf bağlı olarak açılan  5’i iyilik, 2 ‘si ilahiyat akademi evi olmak üzere 7 öğrenci evi bulunuyor.  Bu ilahiyat akademi evlerinde kalan öğrencilere ayrıca  ayda 200 şer TL harçlık veriliyor.

Bu arada vakfın ilimizde bulunan Suriyeli mültecileri de unutmadığını ve bunlara gıda giyim  ve diğer yardımlarda bulunduğunu ifade edelim.

Yine son beş yılda ilimizde gerçekleştirilen ve ülke genelinde büyük yankı bulan Kutlu Doğum Haftası etkinliklerinin de vakıf aracılığıyla yürütüldüğünü belirtelim.

2017  yılında Halepteki insanlık dramı karşısında sessiz kalmamış ve ülke olarak harekete geçmiştik. Vakfın Siirt Şubesi o yardım kampanyasına giyecek, yiyecek ve oyuncaklarla dolu üç tırla katkıda bulunmuştu.

Vakfın bütün çalışmaları gösterişten uzak ve samimi bir şekilde yürüttüğünün de altını çizelim. Bu nedenle nicelikten çok burada nitelik önem kazanıyor. Niceliği de bizler bu vakfa destek vererek daha da yükseklere çıkarabiliriz.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.