Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Ayhan MERGEN
Ayhan MERGEN

ÖRNEK BİR FİRMA ULAKNET

İnsanoğlu yaşantısı boyunca bakış açısına göre mutluluğu artar veya azalır.
Kimileri ilgileri olmayan en küçük bir aksamayı bile gözlerinde büyütüp hayatı kendilerine zehir ederler.
Kimileri de yine direkt bir ilgileri olmadığı halde meydana gelen olumlu gelişmeler takip eder ve bunlardan mutlu olurlar.
Bu gün bir çoğumuzun ilgisi olmadığı halde sevinmemiz ve mutlu olmamızı gerektiren bir gelişmeden, bir firmadan Ulaknet çağrı merkezinden söz etmek istiyorum.
Çağrı merkezi 2013 yılında ticareti bilen, tüccar bir aileden gelen Ayaz, Mahmut ve İrfan Akkoyun kardeşler tarafından 25 kişilik bir ekiple faaliyete başladı.
Aradan geçen yaklaşık on yıllık bir süreçte 40 katlık bir gelişme göstererek 1000 kişiye istihdam sağlayan geleceğe umutla bakan Siirt’in özel sektördeki en büyük firması haline geldi.
Bin kişilik istihdam Siirt için hiçte küçümsenemeyecek bir rakam. Ortalama beş bin kişinin geçiminin buradan sağlanması anlamına geliyor. Bunun yanı sıra bu bin kişiden en az 50 sinin daha önce il dışında çalıştıkları ve tıpkı patronları gibi yıllar sonra memleketlerine dönmüş olmaları üzerinde durulması gereken bir nokta.
Firma gelinen noktada bu yatırımı Ailenin bir yatırımı değil Siirt’in bir yatırımı olarak görmektedir. Ulaknet (Akkoyun) ailesi her geçen gün artan istihdamla birlikte şehrimizin işsiz gençlerine karşı sorumluluklarının arttığının bilincinde ve bu kararlı bir şekilde çalışan sayısını artırmak için daha fazla mücadele etmeye azimli olduğunu gözlemledik
Hepimizin bu önemli istihdama sevinmesi gerekiyor.
Firma bir yandan fiziksel olarak bu gelişmeyi sağlarken öbür yandan da bölgemizde pek rastlanmayan bir kurumsallaşma ve sosyal sorumluluk örnekleri sergiliyor.
Bütün personellerine minimum asgari ücret ve performansına göre daha yüksek bir ücret ve mutlaka sigortalı olarak çalıştırıyor.
Çalışma ortamı da çağdaş ve insan emeğine yakışır bir halde dizayn edilmiş. Mescit, kafeterya ve yemekhane mevcut. Personelin kişisel ve sosyal gelişimleri için de çeşitli seminerler ve söyleşiler düzenleniyor. Birlik ve beraberlik içerisinde tam bir aile ortamı var.
Özetle Ulaknet hepimizin koruması, koruma konumunda değilsek ona ve onun yanına yeni Ulaknet’lerin eklenmesi için de dua etmemiz gereken bir firma.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER