REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

ORTAMI GERMEMEYİ GÖREV ADDETMELİYİZ!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
ORTAMI GERMEMEYİ GÖREV ADDETMELİYİZ!
3-Yusuf Salih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccom )
3 views
07 Mayıs 2018 - 15:21
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

24 Haziran’da gerçekleştirilecek olan Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerine yönelik olarak start verilen çalışmalar, yoğun bir tempo ile devam ediyor ve bu yoğunluğun seçim günü gelene dek daha hızlı bir tempo içinde sürdürüleceğine muhakkak gözüyle bakılıyor.

Siyasilerimiz, seçmen vatandaşlarımızın oylarına mazhar olabilmek için elbette ki tüm gayretlerini seferber edecek ve cazip söylemler seslendireceklerdir. Gönül arzu eder ki partileri adına konuşanlar bu en doğal haklarını kullanırlarken mümkün mertebe birbirlerini rencide edecek ifadeler kullanmasınlar. Memleket yönetiminde söz sahibi olmak için yarışa girenlerin; söylem, tutum ve davranışlarıyla topluma örnek olmaları gerektiğini söylemek, sanırım biz vatandaşların da en doğal hakkıdır. Bu ülkede aynı geminin içinde bulunanlar olarak hepimizin duyarlılık göstermesi gereken en önemli husus, ortamı germemek olmalıdır.

24 Haziran’daki seçim nedeniyle İstanbul Bağcılar’da İyi Parti’nin açtığı standa bıçaklı ve sopalı saldırıda bulunulduğuna ve 7 kişinin yaralanırken 8 kişinin gözaltına alındığına dair haberleri izlerken, bir vatandaş olarak üzüldüm. “Her yiğidin gönlünde bir aslan yatar” sözünün içerdiği gibi, her yurttaşımızın gönlünde ayrı-ayrı siyasi partiler yer alabilir, ancak bu gerçek, hiç kimseye başkasına kaba kuvvet uygulama hakkını vermez. İyi Parti’nin Bağcılar’da açtığı standa kimlerin bıçaklı saldırıda bulunduğu sanırım emniyet güçlerimiz tarafından kısa zaman zarfında aydınlığa kavuşturulacak ve tespit edilen suçlular cezalandırılacaklardır.

Vatandaşlar olarak taşıdığımız görüş ne olursa olsun, birbirimizin görüşüne saygı duymalıyız. Tabii ki, ülkemizin bütünlüğüne yönelik hiçbir görüşü benimsemenin söz konusu olmadığının da altını çizmek isterim. Böyle bir olumsuzluk dışında birilerini benimsemek adına başkalarına saldırmaya hiç birimizin asla hakkı yoktur. Bunun içindir ki, kimler tarafından gerçekleştirildiği kesinlik kazanmayan Bağcılar’daki saldırının bir an önce aydınlığa kavuşturularak suçluların yüce adaletin huzuruna çıkarılacakları inancında olduğumu belirtirken, bir bütün olarak ortamı germeme noktasında azami duyarlılığı göstermenin, toplum olarak menfaatimizin gereği olduğuna dikkat çekmek isterim. Unutulmasın ki ortamı germek, birlik ve beraberliğimize büyük zarar verecek en önemli bir gaflettir!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.