REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

OSMANLI TOKADI MI ATTIK, ABA ALTINDAN SOPA MI GÖRDÜK!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
OSMANLI TOKADI MI ATTIK, ABA ALTINDAN SOPA MI GÖRDÜK!
4-Fatih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccccom )
11 views
17 Şubat 2018 - 13:24
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson 15 ve 16 Şubat günleri Türkiye’deydi. Tillerson son yıllarda ve özellikle son aylarda bir hayli bozulmuş olan Türk-ABD ilişkilerinin onarılması ve stratejik ortaklığın(!) sözde yeniden tesisi için gelmişti. Konuk Dışişleri Bakanı Beştepe Sarayında Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabul edildi, tam 3,5 saat süren bir görüşme gerçekleşti. 3,5 saat, bir roman kitabı okumaya yetecek koca bir zaman dilimidir. Erdoğan-Tillerson arasındaki görüşmenin tercümanlığını bizzat Dışişleri Bakanı Mevlut Çavaşoğlu’nun yapması, gayetle dikkatleri çekicidir. Bu suretle, muhtemelen ikili arasındaki konuşmaların basına sızması önlenmişti.

Erdoğan, ne istedi, Tillirson ne dedi, kesin olarak bilinmiyor. Ancak, yuvarlak cümleler içinde Türkiye’nin Suriye’de yürüttüğü Zeytin Dalı harekâtının yanı sıra, ABD’de tutuklu bulunan Rıza Sarraf ve Halk Bankası Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla’nın durumlarının da görüşüldüğü, FETÖ konusunun ele alındığı, Türkiye’deki OLAHANÜSTÜ halin ve bu kapsamda yapılan tutuklamaların irdelendiği anlaşılmakta.

Hatırlanacağı üzere, Tillerson Türkiye’ye gelmeden önce Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan (bunlar Osmanlı tokadını bilmiyorlar) demiş, Dışişleri Bakanı Mevlut Çavuşoğlu da ABD ile ilişkilerinin ya devam edeceğini, ya da noktalanacağını vurgulamıştı.

Görüşmelerden sonra yayınlanan açıklamaya baktık, doğrusunu isterseniz, neyin ne olduğuna, karar veremedik. Yetkililerimiz, Tillerson’a Osmanlı Tokadı mı atmıştı, yoksa konuk Dışişleri Bakanı bizimkilere ABA ALTINDAN SOPA MI göstermişti. Açıklamalar net olmazsa bile, yapılacak icraatlardan kokusu yakında çıkar, merak etmeyiniz…

“KIZLARI SİZE, ANNELERİ BANA!”

Bu hoca, bir gün yine sırtında taşıdığı çalı-çırpı ile ormandan, evine gitmekteyken, iki genç görmüş. Nereye gittiklerini sormuş. Hocanın adını bilen, ancak kendisini hiç görmemiş olan gençler:

-Eruh’ta meşhur bir hoca var. Medresesine gidip FAKİH OLACAĞIZ diyerek, adını vermişler.

Hoca, yine kendisini tanıtmadan gençlerle sohbete devam etmiş. Gençlerden biri:

-Duyduk ki, Hoca’nın çok güzel iki kızı da varmış. Büyüğünü ben, küçüğünü de benden küçük arkadaşım alır, böylece postu medreseye serdik mi, ömür boyu rahata kavuşuruz! demiş.

Hoca yine kendisini tanıtmadan:

-Siz, Hoca’nın kızlarını alacaksınız, bari Annelerini de bana verin, sizin kayınpederiniz olayım! demiş.

Gençler gülüşerek:

-Olsun, neden olmasın! Anneleri de senin olsun…demişler.

Eruh’un girişinde Hoca ile gençler ayrılmışlar. Gençler sora, sora Medreseye giderlerken, Hoca da önce evine gitmiş, sırtındaki yükünü bırakmış, Medresenin yolunu tutmuş.

Hoca’nın geldiğini gören talebeler, ayağa kalkmışlar, FAKİH OLMAK için medreseye yeni gelen öğrenciler de tabii onlarla birlikte ayağa kalkmışlar. Bir de ne görsünler, Hoca, yolda görüp sohbet ettikleri kişi değil mi. Tabii, çok utanmışlar.

Hoca, gençleri yanına çağırmış ve şöyle söylemiş:

-Medreseye gelerek, FAKİH OLMAK istemeniz iyi. Hatta, hocanın yani benim kızlarımla evlenmek istemenizi de makul karşılarım. Ne de olsa gençsiniz, bekârsınız. Ama, ben “Siz, Hoca’nın kızlarını alacaksanız, bari annelerini de bana verin!” dediğim zaman, sizin itiraz etmeniz ve “Evli bir kadını sana nasıl verelim!” demeniz gerekirdi. Siz bunu yapmayarak haram bir işe rıza gösterdiniz. İşte, bu sebeple sizi talebe olarak kabul edemeyeceğim!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.