REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

OTOGARIN SİTE İHTİYACI

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
OTOGARIN SİTE İHTİYACI
6-Ayhan MERGEN( kanal56@hotmail.comm )
6 views
20 Şubat 2018 - 13:05
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Otogarlar, bir kentin aynasıdırlar. İnsanlarda ilk izlenimin çok önemli olduğunu göz önünde bulundurduğumuzda, bir kente gelenlerin ilk izlenimleri otogarlarda oluşuyor. Geçen yıl yeni otogarın hizmete girmesi ile birlikte Siirt, büyük bir ayıptan kurtuldu. Küçük bir ilçe otogarını andıran o eski otogardan kurtulduk. Gerçekten güzel, modern ve uzun yıllar Siirt’e hizmet verebilecek kapasitede olan bir otogarımız oldu.

Ancak bu otogarın daha doğrusu Siirt’ten sefer düzenleyen şehirlerarası otobüs firmalarının bilgilendirme konusunda, giderilmesi basit ama önemli bir eksiği var. Herhangi bir ilden Siirt’e geleceksiniz. Ya olmadığı veya uygun düşmediği için uçağı tercih etmediniz. Yolculuğunuzu otobüsle yapacaksınız. Yapmanız gereken ilk şey Siirt’e, hangi seyahat  firmalarının otobüs seferleri düzenlediğini bulmak olacaktır.

Aynı şekilde Siirt’ten başka bir ile gideceksiniz, yine tercihiniz otobüs oldu. Gideceğiniz kente Siirt’ten otobüs seferi var mı? Varsa hangi saatlerdedir? Gideceğiniz kente varış saati ne zamandır? Hatta bilet ücretleri ne kadardır? Bunları öğrenmeniz gerekiyor. İnternetin bu kadar gelişmediği yıllarda bunun yolu belliydi . Ya firmaları dolaşarak veya telefonla arayarak bilgi almaktı. Ancak devir değişti. Artık tek bir tıkla birçok bilginin önümüze geldiği bir çağda yaşıyoruz.

Geçen gün bir yolcum için bilet almaya çalışırken, internet üzerinden bilgi almaya çalıştım. Doğrusu, doğru dürüst düzenli bilgi alabileceğim bir siteye ulaşamadım. Bazı seyahat firmalarının siteleri var. Ancak onlarda da otobüs seferleri ile ilgili ayrıntılı bilgiyi göremedim. Bu nedenle yıllar öncesinde olduğu gibi, telefonla arayarak otobüs seferlerinin saatlerini öğrenmek zorunda kaldım.

Birçok ilin otogar yönetimleri, kurdukları sitelerde bütün bu bilgileri yolcuların hizmetine sunuyor. Seferlerin değiştiği zamanlarda da bu değişiklikler işlenerek, sitelerin güncel kalmaları sağlanıyor. Yolculuk yapmayı planlayan kişi seyahati ile ilgili bütün ayrıntıları bu siteyi ziyaret ederek öğrenme imkanına kavuşuyor. Dolayısıyla telefon veya bizzat gitme zahmetine girmiyor.

Siirt Belediyemizin yürüttüğü hizmetler ve özellikle sosyal medya üzerinden yaptığı çalışmaları göz önünde bulundurduğumuzda bu eksiği gidermek çok basit. Bunu gözden kaçmış bir konu olarak görüyor ve bir an önce oluşturulmasını  belediyemizden bekliyoruz.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.