REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

OY, VATANDAŞIN NAMUSUDUR!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
OY, VATANDAŞIN NAMUSUDUR!
1-Ahmet ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.com )
11 views
22 Haziran 2018 - 16:18
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Türkiye, 24 Haziran 2018 Pazar günü 2 önemli seçimi birden gerçekleştirecektir. Bu seçimde Türkiye Cumhuriyetinin 13. Cumhurbaşkanı ile 27. Dönem milletvekillerinin seçimleri yapılacak.

Hep (OY VATANDAŞIN NAMUSUDUR) deriz, ya! Ancak, yine de oyların bir şekilde çalınabileceğinden, seçimlere hile karıştırılabileceğinden endişemiz var. Vatandaşın oyunu çalmak, dolayısıyla namusunu çalmakla eş değerdedir. Hiçbir siyasi partinin, vatandaşın namusuna tasallut etmek gibi bir namussuzluk peşinde olacağı düşüncesinde olmamakla beraber, OY HIRSIZLIĞININ, her türlü hırsızlıktan çok daha vahim sonuçları olacağını hatırlatmakta yarar vardır. Vatandaşların oylarını çalmak, banka soymaktan çok daha vahim sonuçları olan bir durumdur. Bir bankayı soyarsanız, o bankaya zarar verirsiniz, ama oy çalarsanız, 81 milyona zarar vermiş olursunuz. Varın, işin vahametini buradan anlayınız. Bir bankayı zarara sokmak nerede, 81 milyona zarar vermek nerede!

Bunun için diyoruz ki oy çalmak, seçim hileleri yapmak en büyük zulüm, en büyük alçaklık, en büyük namussuzluktur! Ben şahsen, hiç kimsenin böyle bir namussuzluğu, şerefsizliği, haysiyetsizliği yükümleneceği kanaatinde değilim. Dolayısıyla, ne hiçbir siyasi partinin, ne de bireysel olarak, hiçbir adayın, hiçbir vatandaşın, OY HIRSIZLIĞI yapmak gibi bir namussuzluğa, şerefsizliğe, haysiyetsizliğe bulaşacağı kanaatinde değilim!

Ama binde bir ihtimal olsa dahi yine de uyanık olmak ve seçimlere hile karıştırabilecek art niyetlilerin hilelerini bertaraf etmek için, vatandaşlar olarak üzerimize düşen görevimizi yerine getirmeliyiz.

24 Haziran 2018 Pazar günü yapılacak seçimlerin hilesiz, hurdasız, trafolara kediler girmeden gerçekleşmesi dileklerimizle, vatandaşların hür iradelerini yansıtacak sonuçların Vatanımız, Milletimiz ve Siirt’imiz için hayırlara vesile olmasını diliyor, kazanan taraf ve taraflar her kim olacaksa, peşinen kutluyoruz.

TAŞLAMALAR

İKİ GÜN KALDI ARTIK

MARŞ-MARŞ SANDIK BAŞINA

BU SEÇİM ÇOK ÖNEMLİ

DEMİYORUZ BOŞUNA

 

YA (ATATÜRK) DİYECEK

YA (SULTAN ABDULHAMİT)

YENİ VE GENÇ SEÇMENLER

BU MİLLET İÇİN ÜMİT

 

BU SEÇİMDE KEDİLER

TRAFOYA GİRMEZSİN

DÜRÜST BİR SEÇİM OLSUN

SEÇMENLER ÜZÜLMEZSİN 

 

ELEKTRİKLER KESİLSE

SANDIKLARIN ÜSTÜNE

ÇIKIP OTURMAK GEREK

OLACAK BUDUR İŞTE

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.