REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

(PAPAZ KAÇTI) OYUNU!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
(PAPAZ KAÇTI) OYUNU!
4-Fatih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccccom )
92 views
10 Ağustos 2018 - 14:50
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Bir PAPAZ yüzünden düşürüldüğümüz hallere bakın. Müeyyideler yüzünden ABD Doları 6 TL’yi gördü. 7 TL’ye yükselmek eğiliminde. Anlaşılan o ki, (PAPAZ KAÇTI) oyununda PAPAZ ELİMİZDE KALDI.

Papaz Kaçtı oyunu nasıl oynanır, bilir misiniz! 52’lik desteden 3 papaz çıkartılır
kalan 49 kağıt oyunculara bitene kadar birer birer dağıtılır, eldeki çift kağıtlar ayıklanarak yere açık olarak atılır sonra oyuncular ellerinde kalan tek kağıtlarla birbirlerinden sırayla kağıt çekerek kalan kağıtları bitirmeye çalışırlar, en son bir kişinin elinde papaz kalır. o kişi kaybeder. İşte, o kaybeden kişi maalesef TÜRKİYE’DİR. Çünkü Papaz elimizde kaldı.

Bilindiği gibi, İzmir’deki Protestan cemaatine ait Diriliş Kilisesi’nin ABD’li Pastörü Andrew Craig Brunson, casusluk suçundan iki yıla yakın süreden beri cezaevinde tutukluydu. FETÖ ve PKK adına suç işlediği, casusluk yaptığı iddiasıyla hakkında 35 yıl hapis cezası isteniyordu. 25 Temmuz 2018 günü yapılan duruşmasında   “sağlık sorunları!” dikkate alınarak ev hapsine çıkarıldı. İzmir Ağır Ceza Mahkemesi, bu kararını verirken Brunson’a yurt dışı yasağı getirilmesine ve elektronik kelepçe takılmasına hükmetti. Brunson, Ekim 2016’da Gülen yapılanmasına üye olmak suçlamasıyla tutuklanmıştı. 50 yaşındaki Brunson, 23 yıldır Türkiye’de yaşıyordu ve tutuklandığı sırada süresiz oturma izni başvurusu yapmaya hazırlanıyordu.

Ancak, Papaz’ın ev hapsine çıkarılması ABD’yi tatmin etmedi. Özellikle Başkan Donald Trump, bizzat Türkiye’den Pastör’ün iadesini ve derhal Ülkesi Amerika’ya gönderilmesini tehditvari bir üslupla istedi.

Brunson’ın durumu, ABD Başkanı Donald Trump ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Mayıs 2017’de yaptığı görüşmede de gündeme getirildi. Görüşmenin ardından Beyaz Saray’dan yapılan açıklamada, “Başkan Trump, Pastör Andrew Brunson’ın tutukluluğu konusunu da gündeme getirdi ve Türk Hükümeti’nden kendisini hızlı bir şekilde ABD’ye iade etmesini istedi” denildi.

Türk tarafı yargının bağımsız olduğunu, bu konuda kararı ancak bağımsız Türk Mahkemelerinin vereceğini söyledi ama daha önce Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın: “Papazı verin diyorlar. Bir papaz da sizde var, bize verin, yargılayalım, biz de onu size verelim” demiş olması Türkiye’de yargının ne derecede bağımsız olduğu konusunda istifhamlara yol açtı.

Aslında sorun, yalnız başına PAPAZ SORUNU değildir. Türkiye ile ABD arasında bir değil onlarca sorun var. Papaz, yaptırım için sadece bir bahane!

Elimden gelse, PAPAZ KAÇTI OYUNUNDA olduğu gibi, bu PAPAZ’I KAÇIRIP, ülkesine gönderirdim, ya! Elbette ki böyle bir gücüm yok! Kimin elinde kaldıysa, Papaz’dan nasıl kurtulacağını o düşünsün…

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.