REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

PERİNÇEK, CUMHURBAŞKANI ADAYI OLMAYI HAK EDİYOR!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PERİNÇEK, CUMHURBAŞKANI ADAYI OLMAYI HAK EDİYOR!
4-Fatih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccccom )
6 views
08 Mayıs 2018 - 13:56
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Vatan Partisi Genel Başkanı Sayın Doğu Perinçek’in Cumhurbaşkanı adayı olabilmesi  100 bin kişinin ilçe seçim kurullarına giderek (Cumhurbaşkanı adayım Doğu Perinçek) şeklinde imza vermelerine bağlı.

Seçmenlerin bu konudaki dilekçelerini en geç yarın saat 20:00’ye kadar vermiş olmaları gerekmekte. 100 bin imza öyle kolay-kolay toplanamaz elbette. İYİ Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener ve Saadet Partisi Genel Başkanı Sayın Temel Karamollaoğlu 100 bin imzayı katladılar ama bu satırların yazıldığı ana kadar, Sayın Perinçek için verilen imza sayısı henüz 80 binler dolayındaydı.

Doğu Perinçek, Ermeni Soykırımı yalanını Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinde Türkiye lehine çürütmüş bir siyasetçi olarak, gerçekte çok önemli bir hizmet ifa etmiştir. Yine Sayın Perinçek’in Türkiye-Rusya dostluğunun pekişmesinde önemli hizmetler ifa ettiği gerçeğini görmezden gelmemek gerekir. Aslına bakarsanız, bu 100 bin imza işi sözün tam anlamıyla bir komedyadır. Bir siyasi parti, seçimlere katılmaya hak kazanmışsa, onun bir cumhurbaşkanı adayı belirleme hakkının da olması gerekir.

Yüksek Seçim Kurulu tarafından 24 Haziran 2018’de yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerine katılabilecekleri ilan edilen 10 siyasi parti bulunmaktadır. Bunlardan üçü (AKP-MHP-BBP) zaten Recep Tayyip Erdoğan’ı aday göstereceklerini açıklamışlardı. Geriye kalan 7 parti de aday gösterme hakkına sahip kılınsa toplam aday sayısı 8’e ulaşacaktı. Siyasi partilerin haricinde aday olmak isteyen varsa, sadece o aday adayları için yüz bin imza zorunluluğu getirilmeliydi.

Doğu Perinçek’in bir şansızlığı da imza vermek için tespit edilen günlerde (4-9 Mayıs) meydana gelen şiddetli yağmur yağışlarıdır. Seçmen vatandaşların çoğu bu yağmurlu havada ilçe seçim kurullarına gitmeye üşeniyorlar. Taksi parası ödeyip seçim kurullarına gitmek ve imza vermek için sıra beklemek biraz da gönül işi.

Biz CHP’li, İyi Partili, Saadet Partili ve hatta tarafsız diğer seçmenlerin yerinde olsak, ilçe seçim kurullarına gider, Doğu Perinçek için oy kullanırdık. Bize göre Sayın Perinçek sadece (Ermeni Soykırımı) yalanını çürüttüğü için aday olmayı fazlasıyla hak ediyor.

Temenni ederiz ki yarın saatler 20:00’yi gösterdiğinde Sayın Doğu Perinçek için imza veren seçmen vatandaşların sayıları 100 bini aşmış ve Cumhurbaşkanlığı adaylığına hak kazanmış olur.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.