Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“Perşembe’nin Gelişi, Çarşamba’dan Bellidir” Temmuz Ayının İlk Gününde Elektrik Ücretlerine Yüzde 38 Zam Geldi! 1 Temmuz’dan İtibaren, Zam Zincirine  Yeni Halkalar Eklenecek!

(Perşembe’nin gelişi, Çarşamba’dan bellidir) atalar sözünde olduğu gibi, 1 Temmuz 2024 itibarıyla zamların birbirini takip edeceği ve zam zincirine yeni halkalar ekleneceği belliydi. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in sözde enflasyonla mücadele konusundaki tutumu ortada. Emeklilere, asgari ücretlilere, işçilere memurlara avuçlarını yalatmak, fakirden alıp, zengine vermek.

(Perşembe’nin gelişi, Çarşamba’dan bellidir)

Nitekim, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), enerji üretim maliyetlerindeki artış bahanesiyle 1 Temmuz’dan itibaren elektriğin farklı grupları için fiyat artışı yapıldığını bildirdi.

Açıklamada, “Enerji üretim maliyetlerinde yaşanan artış nedeniyle nihai elektrik perakende satış fiyatlarında mesken abone grubu için yüzde 38, tarımsal faaliyetler abone grubu için yüzde 30, kamu ve özel hizmetler sektörü abone grubunun düşük kademesi için yüzde 38 ve yüksek kademesi için yüzde 20 artış yapıldı.

Bu artışla beraber 100 kilovatsaat elektrik tüketimi olan bir mesken abonesi için ödenecek tutar 207,23 lira oldu.” ifadesine yer verildi.

Evet, gözümüz aydın diyelim ve zam zincirine eklenecek yeni halkaları bekleyelim!

Bu arada, (Zamlar neden 1 Temmuz itibarıyla başlayacak) sorusunun da cevabını verelim. Enflasyon oranını düşük göstererek, emeklilerin, işçilerin, memurların maaşlarına yapılacak zam oranını düşük tutmak için…