REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

PERVARİ BELEDİYE BAŞKANI TAYYAR ÖZCAN: “PERVARİ’NİN MAKUS TALİHİ DEĞİŞİYOR”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PERVARİ BELEDİYE BAŞKANI TAYYAR ÖZCAN: “PERVARİ’NİN MAKUS TALİHİ DEĞİŞİYOR”
216 views
27 Kasım 2017 - 11:21
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Pervari Belediye Başkanı Tayyar Özcan, son 3 yılda yürütülen ciddi yatırım ve hizmet çalışmaları ile Pervari’nin makus talihinin değiştiğini söyledi.

Pervari Belediye Başkanı Özcan, mahalli seçimlerin yapıldığı 30 Mart 2014’ten bu zamana kadar geçen süreyi değerlendirdi. Siirt, Şırnak, Bitlis ve Van üçgeninde yer alan önemli bir jeopolitik konuma sahip Pervari ilçemiz, 600 rakımdan başlayıp, 2000 rakıma yükselen muhteşem kanyonların yer aldığı, zengin bitki florası ve meşhur Karakovan balı ile son yıllarda yapılan enerji, tarım ve ulaştırma yatırımları ile geleceğe umutla bakıyor.

Belediye Başkanı Tayyar Özcan, belediye meclis üyeleri ile birlikte Van Karayolları 11. Bölge müdürü Ahmet Turan Gülhaş’ı ziyaret etti. Pervari ilçesine yapılan ulaştırma yatırımları ile ilgili Bölge Müdürü Gülhaş’tan bilgi alan Başkan Özcan, ziyaret sonunda yaptığı açıklamada; “Pervari, kör nokta olmaktan çıkıyor. Van Karayolları 11. Bölge Müdürlüğü sorumluluk sahasında yapılan Bahçesaray-Beğendik, Beğendik-Pervari arası yol ağı sıcak beton asfaltla bağlantılı hale geliyor. Ayrıca Pervari-Şırnak arasında yürütülen yol çalışmalarının 70 km.’si bitmiş durumda, önümüzdeki yıl yolun tamamlanması hedeflenmektedir. Bu ulaşım ağlarının tamamlanmasıyla birlikte ilçenin makus tarihi tamamen değişecektir. Van Karayolları 11. Bölge Müdürümüze bu çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Özcan, ‘Pervari-Siirt arasındaki yolunun 38 km.’si Diyarbakır Karayolları 9. Bölge Müdürlüğü tarafından projesi tamamlanmış olup, 2018 yılında faaliyete gireceği tarafımıza bildirildi. İlçemizin en büyük sorunu olan Siirt-Pervari arasındaki yoldur. Bu yolun biran önce ıslah edilmesi ve yeniden yapılması en büyük beklentimizdir’ dedi.

Başkan Özcan ilçede yürütülen alt ve üst yapı projelerinin tamamlanarak halkın hizmetine sunulduğunu, ilçede yapılan yatırımlara ilaveten çevre düzenleme ve üstyapı hizmetlerine büyük bir önem verdiklerini ifade ederek, ‘Şirin ilçemizde işe öncelikle altyapıdan başladık, tüm caddelerin kaldırımlarını yeniden inşa ettik, bunun yanında ilçemize son derece şık bir ışıklandırma sistemi kazandırdık. Parklar, yollar ve sosyal sorumluluk projelerini halkımızla ilk defa buluşturduk ve bu yöndeki çalışmalarımız aralıksız devam olarak edecektir” dedi. Başkan Özcan, Pervari’nin gelecekte bölgenin parlayan yıldızı olacağını da sözlerine ekledi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.