REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

PERVARİ BU ÇİLEDEN NE ZAMAN KURTULACAK ?

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PERVARİ BU ÇİLEDEN NE ZAMAN KURTULACAK ?
6-Ayhan MERGEN( kanal56@hotmail.comm )
9 views
19 Eylül 2018 - 15:01
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ne zaman Pervari ilçemize gitsem yolculuk yaptığımız kişilerle yol sorununu konuşuruz. Konuşmamak zaten mümkün değil. Topu-topu 90 kilometre  civarındaki yol, hem kalitesiz ve hem de  adeta sınırsız sayıda viraja sahip. İnsanın nevri dönüyor. Bugün de Pervari ilçemize gitmiştik. Yol arkadaşlarımızla aynı konuyu yine konuştuk.

Hatta kendi aramızda bu yolda yolculuk yapmanın insanda oluşturduğu yorgunluğun buradan İstanbul’a kadar giderken oluşacak yorgunluğa eş değerde olduğu konusunda fikir birliğine vardık.  Yol gerçekten de insanı yoruyor, başını döndürüyor.

Yol şansızlığı dışında bu güzel ilçemiz son yıllarda gerçekten bir atılım içerisinde. Bir iki ay arayla bile gitseniz, ilçedeki değişimi hemen fark ediyorsunuz.Yeni yeni modern binalar, tertemiz yollar, çok güzel cadde ve sokak aydınlatmaları, modern kamu hizmet binaları, parklar, mesire alanları ve daha bir çok güzel şey, anında gözünüze çarpıveriyor.

Şunu rahatlıkla söyleyebilirim; bugünkü Pervari ile iki üç yıl önceki Pervari’yi karşılaştırmak mümkün değil. İkisinin arasında yine bu şirin ilçemizin sahip olduğu engin dağlar kadar fark var. İlçe her geçen zaman dilimi içerisinde daha çok kent hüviyetini kazanıyor. Üstelik Şirvan ve Tillo içlerimizde nüfusun azalmasına karşın bu ilçemizde böyle bir sorun yaşanmıyor. İlçe nüfusu artış gösteriyor.

İlçenin bu konuma gelmesini sağlayan belediye başkanı Tayyar Özcan ile gerek kaymakamlık gerek milli eğitim ve gerekse belediyede görev yapan, gerçekten her biri pırıl-pırıl olan genç beyinleri kutluyorum. Aslında hepsini tek-tek yazmak isterim. Ancak birini unuturum diye bundan kaçınıyorum. Ama bu ilçemizde ufku geniş genç bir kadronun bulunduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

Bugünlerde ilçedeki görevine başlayan, çiçeği burnunda yeni kaymakamları Musa Aydemirde bu kadroya  yön vermeye çalışacak ve deneyimleri ile onların daha da güzel işler yapmalarına  yardımcı olacaktır diye umuyorum. Kaymakam Aydemir’le ilgili izlenimler çok olumlu.İlçe halkı ve kamu görevlileri  ondan çok şeyler bekliyorlar. Kendisine de başarılar diliyorum.

Pervari ilçemiz doğal güzelliği, insanın mert ve sevecenliği ile  ön plana çıkıyor. Buraya gelen kamu görevlileri ayrılırlarken daha bir mahzun ayrılıyorlar. Ama o yolu var ya, o yolu. Çekilmez çile. Pervari bu çileyi sona erdirdiğinde çok daha büyük bir atılım gerçekleştirecek ve Siirt- Van arasında önemli bir konuma kavuşacaktır.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.