Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Ayhan MERGEN
Ayhan MERGEN

PERVARİ YOLU NİHAYET

Pervari, Siirt’in doğal güzelliği ve insanın mertliğiyle bilinen güzel bir ilçesi..Tabii bunlara balı ile son yıllarda yaptığı atakla büyük ölçüde üretimini yaptığı narı, Trabzon hurması ve diğer meyveleri de eklemek gerekiyor.

Bu ilçemizle ilgili olarak belirtmemiz gereken önemli bir konuda, bu ilçemizin ülke ve hatta dünya çapında bilinen çok sayıda yazar,  bilim insanı ve üst düzey bürokrat yetiştirmiş olmasıdır.

Ancak bu özelliklerine rağmen, bu ilçemiz  insanının mütevaziliği ve efendiliğinden olsa gerek hak ettiği birçok hizmeti alamadı.

Son yıllarda harcanan  çabalarla bu olumsuz durum yavaş yavaş değişmeye başladı. Arzu edilen ölçüde ve hızda olmasa da ilçe artık  bazı hizmetlere  kavuşuyor.

Bu hizmetlerden biri de yolu.. Kendimi bildim bileli, bu yol hep kamuoyunun ve yetkililerin gündemdeydi.. Çünkü bu yol o kadar kalitesiz ve virajlı ki neredeyse  kelimelerle anlatmak imkansız.. Gidip bizzat görmek ve o çileyi yaşamak gerekiyor.. 93 kilometrelik yolu en usta ve en hızlı sürücü bile 1.5 saatten önce gidemiyor.

İlçe halkı, haklı olarak her ortam ve platformda bu konuyu ısrarla dile getiriyor ve her seferinde  yetkililerden; “Haklısınız, programa alıyoruz.. Hemen ihaleye çıkıyoruz.. En kısa zamanda yapacağız” şeklinde cevaplar alıyorlardı.

Hatta 2013 yılında olduğu gibi, ihaleye çıkıldığı da oldu.. Ama sonuçta Siirt’i daha kısa yoldan Van’a bağlayacak olan bu önemli yol bir türlü yapılmadı, yapılamadı.

Geçtiğimiz aylarda bu yolun ihalesine  bir kez daha çıkıldı ve  akabinde alan firma tarafından ilk kazma vuruldu.

Umarım geçmişi sürüncemeli olan bu yolun yapım süreci aynı akıbeti yaşamaz ve yol kısa bir sürede tamamlanır.. Böylelikle bu güzel ilçemiz hak ettiği yola kavuşurken, Siirt-Van yolu da hizmete girmiş olur ve Siirt’te çıkmaz sokak olmaktan kurtulur.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER