Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Dicle Elektirik Reklam
Fatih ARITÜRK
Fatih ARITÜRK

PİYANGO ÇEKİLİŞLERİYLE İLGİLİ SİİRT ANEKDOTLARI!

Milli Piyangonun özellikle yılbaşı çekilişleri oldukça ilgi çekicidir.. Yıl içinde diğer çekilişlerde tek bir piyango bileti almayan vatandaşlar dahi (yeni yılda belki şansım döner) düşüncesinden hareketle bilet alırlar. Bu arada, geçmiş yıllardaki çekilişlerde büyük ikramiyelerin çıktığı büfelerden bilet almak için kuyruklar oluştuğu hemen her yılbaşı haftasında yaşanan olaylardandır. İnanın ki, bilet alanların yüzde doksanı (YA ÇIKARSA) umuruna kapılan gariban insanlardır. Şunu da belirtmekte yarar var. Artık, milli piyango çekilişleri milli olmaktan çıkmış ve Türkiye’nin altın yumurtlayan tavuklarını satan AKP iktidarı tarafından Demirören Holdinge devredilmiştir. Bizim dileğimiz, piyango ikramiyelerinin bir şekilde bilet almak imkanını bulmuş en muhtaç vatandaşlarımıza çıkmasıdır.

Söz milli piyango çekilişlerinden açılmışken Siirt’le ilgili Anekdotlar Kitabımızda yer alan yaşanmış bir anekdotu okuyucularımızla paylaşalım istedik.

Anekdot şu:

Şehrimizde, lâkabı (AMMO KEMO) olan bir zat varmış. O yıllar, talih oyunlarından sadece MİLLİ PİYANGO BİLETLERİNİN bulunduğu yıllarmış. İşte, bu AMMA KEMO DA, Milli Piyango çekilişlerine çok düşkün biriymiş. Hiçbir çekilişi kaçırmaz, mümkün mertebe çok bilet alırmış. Amma, hiçbir zaman da büyük sayılacak bir ikramiyeyi tutturamamış.

Bir gün, bu AMMO KEMO’YA, İŞ ORTAĞI HAYLİ PARA VERMİŞ. Tabii, bir o kadar da kendisi  koymuş. Diyarbakır’dan, iş yerlerinde satmak için bazı emtialar alıp, getirecekmiş. Ammo Kemo’nun Diyarbakır’a bu gidişi, YILBAŞI’NA yakın günlere denk gelmiş. O da, ne yapmış beğenirsiniz. Kendisinin ve ortağının verdiğiyle birlikte, bütün parayla MİLLİ PİYANGO’NUN YILBAŞI ÇEKİLİŞİNE AİT BİLETLER ALMIŞ.

Siirt’e döndüğünde, ortağı:

-Hani, mallar nerede? diye sorunca, ciddiyetle cevap vermiş:

-Bak ortak, senin verdiğin ve benim koyduğum paranın tümüyle MİLLİ PİYANGO BİLETİ ALDIM. İstersen ortak ol, istersen, senin paranı borç say. En yakın zamanda sana geri vereceğim! Borcum, borç!

***

Söz Milli Piyango çekilişlerinden ve talih oyunlarından açılmışken, konuyla ilgili olması açısından bir anekdot daha nakledelim. Anekdot şu:

Gençlik yıllarından başlayarak, Milli Piyango’nun hiçbir çekilişini kaçırmayan, ancak, aldığı biletlere zaman-zaman ya amorti, ya da son iki, üç rakamına ait ikramiyeler çıkan birine 80 yaşına geldiğinde büyük ikramiye çıkınca ne yapmış dersiniz.

İkramiyenin tümüyle büyük ve lüks bir tuvalet yaptırmış. Duvarına da şöyle bir levha kazdırmış:

“Kırkından önce gelen parayla İÇİLİR,

Altmıştan sonra gelen parayla GEÇİNİLİR,

Amma, para sekseninden sonra gelirse olsa, olsa işte içine böyle SIÇILIR!”

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER