Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Ahmet ARITÜRK
Ahmet ARITÜRK

POLİS DEVLETİ DEĞİL, (DEVLETİN POLİSİ) OLMAK!

4-10 Nisan tarihlerini kapsayan günler (Polis Günü ve Haftası) olarak kutlanır. Geçmiş yıllarda hafta boyunca önemli etkinlikler düzenlenirdi. Bu yıl, etkinlikler konusunda büyük bir sessizlik hâkim.  Bilindiği gibi 17/25 Aralık 2013 operasyonlarından sonra polis teşkilatında başlatılan tasfiye aradan yıllar geçmesine rağmen hala devam etmekte. (PARALEL POLİS) olarak yaftalananların meslekten ihraç edildikleri, tutuklandıkları, polis teşkilatlarındaki meşhur ifadeyle (ÇÜRÜK ELMALARIN) ayıklanmasına hâlâ devam edildiği gözlemlenmektedir!

Polis, elbette Devletin, yani Türkiye Cumhuriyetinin polisidir. Görevini icra ederken, bu bilinçle hareket etmesi, hiç bir partinin, hiçbir zümrenin, hiçbir cemaatin polisi olmaması gerekir.

17-25 Aralık 2013 tarihlerinden sonra polis teşkilatına da, daha önce ordu mensuplarına uygulanan tutuklamalar, sindirmeler, gözdağı  taktikleri  uygulandı. Emniyet Müdürleri, Amirler, komiserler, polisler (Cemaatçi-paralelci) yaftasıyla baskınlarla tutuklanarak ve derdest edilerek mahkemelere çıkarılıp, cezaevlerine tıkıldılar. Tabii, zihinlerde istifham var. Acaba, kurunun yanında yaş da yanmıyor mu!

Kumpas davalarla TSK’nın çökertilmesinden sonra, polis teşkilatı da PARALEL YAPI iddialarıyla hizaya sokuldu, sokulmağa devam edilmekte.

Dikkatleri çeken husus ise 17/25 Aralık 2013 tarihinden önce Polis teşkilatıyla ilgili hiçbir sorun yaşanmamasıydı. Devlet büyüklerinin ifadesiyle (Destanlar yazan kahraman polisler) vardı! Ne zaman ki yolsuzluk operasyonları gerçekleşti, polis teşkilatı da paralelci ve darbeci suçlamasıyla hedef tahtasına konuldu. Evet, önce polisi kullanarak, Orduyu saf dışı bıraktılar. Sonra da Polis teşkilatına sıra geldi.

Ülkemizin bekası açısından, askerin de, polisin de Mustafa Kemal’in askeri ve polisi olması, laiklik ilkesiyle hareket etmesi zorunludur. Aksi takdirde huzurun sağlanması mümkün değildir!

(Mustafa Kemal’in Askerleri) olmak yanında (Mustafa Kemal’in Polisi) olmak da, elbette büyük bir erdemdir. Çünkü Mustafa Kemal Atatürk Türkiye Cumhuriyetiyle özdeşleşmiştir.

Dün olduğu gibi bugün de polisimiz, devletin bölünmez bütünlüğü, halkının mutluluğu için görev yapmaktadır. Bu zorlu süreçte, polis teşkilatına her türlü desteğin verilmesi gerekir. İstihbarattaki zaafların, polis teşkilatında yaşanan tasfiyelerden kaynaklandığını öne sürenler yanında, hala teşkilat içinde bulundukları iddia edilen paralelcilerin ihanetlerinden kaynaklandığını öne sürenler de bulunmakta! İster öyle, ister böyle. Bizce yaşananların asıl sebebi, ATÜTÜRKÇÜ çizgiden çıkılmasıdır. Türk askeri de, Türk polisi de süratle ATATÜRKÇÜ kimliğine yeniden kavuşturulmalı, şahısların, cemaatlerin, siyasi partilerin teşkilatları konumuna asla ve asla düşürülmemelidir.      17/25 Aralık 2013 operasyonlarından sonra Polis teşkilatı üzerinde büyük çapta operasyonlar yapıldı rütbeli, rütbesiz binlerce polis MESLEKTEN İHRAÇ EDİLDİ, İŞTEN EL ÇEKTİRİLDİ, ya da görev değişikliğine uğratıldılar, yeni görevlere getirildiler. Kimileri tenzili rütbeyle etkisizleştirilirken, kimileri de terfi ettirilerek, yetkili pozisyonlara atandılar.

Son yıllarda, Türkiye’de Polis sayısında hızlı bir artış yaşandığı da gözlenmektedir. Günümüzde polis sayısının 300 bine ulaştığı belirtilmekte.

Türkiye’de, silahlı kuvvetler mensuplarının sayıları ise 550 bine yakındır. AKP iktidarı döneminde polis sayısı sürekli arttırılırken, asker sayısı sürekli düşüş göstermiştir. Asker sayısının düşürülmesi için zaman-zaman bedelli askerlik getirilmiş, böylece, asker sayısı azaltılırken, bir de mali kaynak elde edilmesi yoluna gidilmiştir.

İnanıyoruz ki, Türk Polisi, bir siyasi partinin veya bir cemaatin değil, devletin polisi olmak özelliğini koruyacaktır. Türkiye Polis devleti değil; polis, devletin polisi olmaya devam edecektir. Polis teşkilatı üzerinde ne kadar operasyon yapılırsa yapılsın, vatansever Türk polisi elbette bir siyasi partinin hizmetinde değil, kendi devletlerinin hizmetinde olmayı yeğleyecektir.

Bu düşünceler içinde aziz Vatanımızın birlik ve beraberliği için şehitler veren, hepsi de birer gazi olan Polis teşkilatının kahraman mensuplarının kuruluş yıldönümlerini tebrik ediyor, şehitlerine ve ebediyete intikal etmiş olanlara rahmetler, gazilerine uzun ve mutlu bir yaşam dilerken, POLİS DEVLETİ, DEĞİL, DEVLETİN POLİSİ olunması gereğinin altını çiziyoruz.

TAŞLAMA

SEÇİMLER BİTTİ AMMA

KAVGA YENİ BAŞLADI

(DEMOKRASİ)YMİŞ BUNCA

KATAKULLİNİN ADI

 

VAN’DA NELER OLUYOR

PERVARİ’DE OLANLAR

MÜSEBBİPLERİ KİMDİR

NEDEN OLUYOR BUNLAR

 

SEÇİME NEDEN ÇOMAK

SOKULMAK İSTENMEKTE

SÖYLEYİNİZ NEREDE

KALDI MİLLİ İRADE

 

MİLLETİN İRADESİ

NEYSE SAYGI GÖSTERİN

MİLLET KİMİ SEÇTİYSE

GEREK HAKKINI VERİN

 

MİLLETİ BİRBİRİNE

KIRDIRMAKTAN VAZGEÇİN

HALKIN İRADESİNE

TAHAMMÜLSÜZLÜK NİÇİN

 

ADALETİ KULLANMAK

BÜYÜK ADALETSİZLİK

ADALETİN MİZANI

TARTIYI TUTMAZ EKSİK

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER