REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

POLİTİZE OLMAYA BİRAZ ARA VERELİM

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
POLİTİZE OLMAYA BİRAZ ARA VERELİM
6-Ayhan MERGEN( kanal56@hotmail.comm )
12 views
28 Haziran 2018 - 11:42
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ülkemiz için büyük öneme haiz olan 24 Haziran seçimlerini geride bırakarak ilk devlet başkanımızı ve yeni parlamentomuzun üyelerini belirledik. Seçimlere olan çok yüksek katılımla da dünyada demokrat ülkeler olarak geçinen bütün ülkelere de güzel bir cevap  verdik ve gerçek demokrasinin ne olduğunu da  bir anlamda gösterdik. Seçimlerin büyük bir olgunlukla geçmesi ve çok sayıda kayda değer üzücü olaylar yaşanmaması da sevindiricidir.

Vatandaşlar olarak bizler görevimizi yaptık. Bundan sonrası iktidara taşıdığımız kişilerle size muhalefet görevini verdik onları denetleyin dediğimiz muhalefet partilerine kaldı. Yıllar önce bir Türk gazeteci İngiltere  için hayati önem taşıyan bir yasanın onaylanacağı gün parlamentonun önünde bir İngiliz vatandaşa konu ile ilgili görüşünü soruyor. İngiliz vatandaş “o beni ilgilendirmiyor” deyince gazeteci şaşırıyor.  “Yoksa siz İngiliz vatandaşı değil misiniz?”  diye soruyor. İngiliz, gayet sakin bir şekilde cevabını veriyor. “Ben vekil tayin ettiğim kişilerin her yaptıklarını inceleyemem. Seçimden seçime  oturur düşünür ve değerlendirmemi yaparım. İktidar ne yapmış, muhalefet nasıl davranmış diyerek değerlendirmem ışığında gidip oyumu kullanırım” demiş.

Sanırım başta bizler, Siirt’te yaşamlarını sürdürenlerin bu İngiliz gibi davranmaya ihtiyacı var. Seçimlerde oyumuzu verdik, görüşümüzü belirttik. Bundan sonraki seçime, kadar politize olmaya biraz ara verelim. Tabiri caizse biraz  da hayatımızı yaşayalım, günlük yaşantımıza dönelim. Günlük yaşantımıza dönerken aynı zamanda kardeşlik hukukumuzu pekiştirmeye birlik ve beraberliğimizi sağlamlaştırmaya bakalım.

Bizler politikaya biraz ara verirken, siyasi parti yöneticilerine büyük işler düşüyor. İl genelinde en düşük oy alan partiden en yüksek oy alan partiye kadar bütün partilerin her kademedeki yöneticisinin çalışması gerekiyor. Oturup düşünme; ben nerede doğru bir davranış sergiledim, nerede yanlış yaptım, daha çok oy toplayabilmek için neler yapmalıydım? gibi sorulara cevap aramaları ve bundan sonraki seçimler için şimdiden stratejilerini belirlemeleri gerekiyor. Bu çalışmanın yapılması ve stratejinin belirlenmesi olayının hemen yapılması gerekiyor. Çok fazla bir zaman yok. Bunu gerçek anlamda yapabilen yöneticiler, önümüzdeki Mart ayında yapılacak olan yerel  seçimlerde partilerinin zaferini sağlayabilirler.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.