REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

POPÇULAR, TOPÇULAR VE LOPÇULAR…

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
POPÇULAR, TOPÇULAR VE LOPÇULAR…
4-Fatih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccccom )
17 views
21 Şubat 2018 - 14:08
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Türkiye’de para kazanan üç sınıf vardır.  POPÇULAR, TOPÇULAR VE LOPÇULAR…

Popçular, Türkiye’de en çok para kazananlar sınıfına dahildirler. Tarkan, Sezen Aksu, Ajda Pekkan, Mirkelam vesaire. Bir zamanlar İbrahim Tatlıses (İBO) paraya (para) demeyenler arasındaydı. Terörün hedefi oldu, serveti yerinde ama sesi gitti. Popçular sesleriyle, fizikleriyle ve sahnelerdeki performanslarıyla para kazanmaktadırlar. Ne diyelim, Allah vergisi, helal hoş olsun…

Topçular derken, ilk akla gelen birinci ligde top koşturan futbolculardır. Biraz da şöhret oldular mı, gelsin transferler, gelsin paralar. Ellerine, ayaklarına, gövdelerine, kafalarına kuvvet! Bunların bir de top koşturmayı bıraktıktan sonra, teknik direktörlüğe soyunanları ve para kırmaya devam edenleri var. Fatih Terim gibi…

Bir ara eski bir futbolcu ve spor yorumcusu (Allah’a şükür, yedi sülaleme yetecek kadar param var!) demişti de, sonu iyi gitmedi. Yine bir futbolcunun eşinin parmağındaki servet değerinde pırlanta yüzük  medyada haber konusu olmuştu. Yani, birinci ligdeki yıldız futbolcuların, teknik direktörlerin işi iş. Onlara da kazandıkları helal hoş olsun…

Bizim asıl gıcık kaptıklarımız LOPÇULARDIR!!! (Lopçu) ne demek diye sual edilirse, cevabını verelim. Milletin, devletin paralarını bir şekilde iç edenler (LOP) diyerek yutanlar! Maalesef, lopçuların kazançları, popçuları da, topçuları da, alınlarının teriyle zenginleşmiş iş adamı yatırımcıları da fersah, fersah aşıyor. Birkaç yıl öncesine kadar parasız, pulsuz olan kimseler, bir de bakıyorsunuz, KARUN gibi zengin olmuşlar. Hani bir siyaset adamımız bir zamanlar (Harun gibi geldiler, KARUN oldular) demişti ya! İşte bunlar. Bu değirmenin suyu nerden geliyor, bu ülkede, para kazanmak bu kadar kolay mı, diye sormaya gerek yok. Değirmenin suyunun nereden geldiği belli!!!

Lopçular, ya özelleştirme yoluyla kamunun bir takım tesislerini ele geçirmişlerdir, ya ihaleler almışlardır, ya proje değişiklikleriyle ele geçirdikleri arazilerin üzerlerinde rezidanslar, AVM’ler kurmuşlardır!

AKP iktidarı döneminde, yandaş sınıflar için kısa sürede zengin olmanın çok değişik yolları vardır. Belediyeler, özel idareler, TMSF, TOKİ ve devletin diğer kurumlarının bütün imkânları bir anda ayağınızın önüne serilir, siz de, size sağlanan bu imkânları (LOP) diye yutar, Türkiye’nin sayılı dolar milyonerlerinden, hatta milyarderlerinden olursunuz! Helal mı, haram mı diye düşünmeğe de gerek yok, (devletin malı deniz, yemeyen domuz!) bizim en meşhur deyimlerimizdendir.

Ha, biraz Müslüman geçiniyorsanız, onun için de fetva hazır. (Devlet, şeriat üzere değil. Türkiye dar-ül harptir! Bunun için parasını talan etmek helaldir!!!) şeklinde verilmiş olduğu belirtilen meşhur bir FETVA VAR!!!

Evet, Türkiye’de paralı üç sınıf bulunmakta! Popçular, topçular ve LOPÇULAR. İlk ikisine bir sözümüz yok. Sonuç itibarıyla işin içinde harcanan bir emek, bir alın teri  bulunmakta. Amma bu LOPÇULAR var ya! Üstelik bu milletin anasını da bellediklerini açık, açık söylüyorlar.

İyisi mi biz yine de beddua etmeyelim. (ALLAH ISLAH ETSİN!) demekle yetinelim!!!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.