REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

PROVOKASYONLARA GELİNMEMELİ!..

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PROVOKASYONLARA GELİNMEMELİ!..
3-Yusuf Salih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccom )
10 views
15 Eylül 2017 - 14:07
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ülkemizin birlik ve beraberliğini hedefleyenler, fırsat buldular mı provokasyonlara yönelirler ve günümüze dek çok yönlü provokasyonlarla karşı karşıya kaldığımız bir gerçektir. Dün, HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Aysel Tuğluk’un ölen annesi Hatun Tuğluk, Ankara’da İncek mahallesindeki mezarlığa defnedilirken çıkan gerginlik nedeniyle Tunceli’ye getirilerek bu ilimizde toprağa verildi.

İncek Mahallesindeki mezarlığa giren kişiler, attıkları sloganlarla Hatun Tuğluk’un burada gömülmesine izin vermeyeceklerini seslendirmeleri üzerine İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun mezarlığa giderek duruma el koyduğu ve gömülmesi için gereken önlemlerin alındığını belirtmesine rağmen, Tuğluk’un aile meclisi Tunceli’ye gönderilmesine karar verdi ve alınan önlemler eşliğinde mevta Tunceli’ye taşınmış oldu. Soylu’nun duruma anında vaziyet etmesi yanı sıra Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın, olaya sert bir dille tepki göstererek kınadı. Yani, İncek Mahallesinin mezarlığındaki olaya gereken tepkiyi  sadece HDP’liler değil, herkes göstermiş oldu.

Yüce dinimiz bütün insanlara değer vermektedir ve Kuran-ı Kerim’in İsra Suresi 70. Ayetinde söz konusu değer; “And olsun, biz insanoğlunu şerefli kıldık…” sözleriyle ifade edilirken, önünden geçen bir ölü için ayağa kalkan Peygamber Efendimize (S.A.V.) “Önünde kalktığın bir Yahudi” denmesi üzerine, Peygamberimizin; “O da bir nefis değil miydi?” yanıtını verdiği rivayet  edilir. Fatiha suresinde yüce Rabbimiz, tüm alemlerin Rabbi olduğunun bildirilmiş olması da, her insanın  yüce dinimizce şerefli kılındığını belgelemektedir.

Yıllardan beri ülkemizi içerden yıkmaya çalışanlar olduğu 15 Temmuz alçak ve hain darbe kalkışması ile çok net şekilde gün ışığına kavuştuğuna göre, olası provokasyonlar konusunda azami duyarlılık göstermemiz gerektiğini hiçbir zaman unutmamalıyız. Çünkü birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyenlerin kullandıkları önemli silahlardan biri fırsat olarak gördükleri durumlarda provokasyona yönelmektir. İçişleri Bakanımız Soylu’nun yüce dinimizin emirlerini hiçe sayarak İncek mahallesindeki mezarlıkta taşkınlık yapmak suretiyle gerginlik yaratan duruma anında müdahale etmesi, iktidar ve muhalefet yanı sıra; sağduyu sahibi, gerçekten inançlı olan  vatandaşlarımızın da olay yaratmak isteyenlere tepki duyması, birlik ve beraberliğimizi, yüce dinimizin emirlerini önemsediğimizi kanıtlayan sevindirici bir tutum olmuştur. Bu düşünceler içinde tüm ölülere saygı duyduğumun altını çizerken, halkımıza provokasyonlar karşısında uyanık olmaları çağrısında bulunuyorum.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.