REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

RAHMETLE ANACAĞIZ

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
RAHMETLE ANACAĞIZ
3-Yusuf Salih ARITÜRK
3-Yusuf Salih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccom )
4 views
09 Kasım 2017 - 13:18
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Bizleri istiklalimize kavuşturma ve mamur bir vatan emanet etme mücadelesinin başını çeken  dahi insan Mustafa Kemal Atatürk’ü, yarın yurdun her yerinde olduğu gibi ilimizde de düzenlenecek etkinliklerle anacağız. 79 yıl önce aramızdan ayrılan eşsiz lideri  anma etkinliklerinde, her zaman olduğu gibi halkımızın hür iradesine verdiği büyük önem ve ülkemize kazandırdığı güzellikler dile getirilecek.

Önder Atatürk’ün ulusumuza en büyük hediyesi, fazilet rejimi olan Cumhuriyet idaresidir ve Gençliğe Hitabesinde; “Ey Türk Gençliği! Birinci vazifen Türki istiklalini, Türk Cumhuriyetini ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir..” diyerek ülke bağımsızlığı ile hür iradenin önemine dikkat çekmiştir.

Fazilet rejiminin temel taşlarını milli egemenlik ve tam bağımsızlık ilkelerinin üzerinde döşeyen Atatürk, bu iki ilkeye sahip çıkamayan ülkelerin ayakta durma şansları olmadığı ikazında da bulunmuş, ülkemizin çağdaş ülkeler düzeyine erişebilmesi için, ekonomi başta olmak üzere, siyasi, askeri ve diğer tüm alanlarda güçlü olma gerektiğini de tembihlemiş ve ülkemizin karşı karşıya kalabileceği tehlikeler konusunda uyarmıştır.

Ölümünün 79.yılında aziz önderimizi yarın bir kere daha rahmetle anarken, bizlere emanet ettiği ve her karış toprağı şehit kanlarıyla yoğrulan ülkemizin gelmiş olduğu noktalara baktığımda, bu ülkenin vatandaşı olarak taşıdığım sorumluluk bilinci içinde üzüntü duyduğumu belirtmek isterim. Uzun yıllardan beri ülkemizi hedef alan alçak terörlerle mücadeleye devam ediyoruz ve bu vahşetin halen el altından dış odakların desteğini gördüğü görüşleri paylaşılmaktadır. PKK terörünün yanı sıra 15 Temmuz 2016’da ülkemizin bekasını hedef alan Fethullahçı Terör örgütünün gün ışığına kavuşmasıyla sarsıldık ve büyük öfke duyduk. 40 yıldan beri ülkemizin altını oydukları belirtilen tıynetsizlerin uzun zaman zarfında ne yaptıklarının gözden kaçması, ülkemiz ve halkımız adına büyük bir talihsizliktir. Milyonlarca işsizimiz kendisine ekmek kapısı aralanmasını beklerken,  milyonlarca dar gelirlimiz de milli gelir dağılımındaki adaletsizlikten ve onun önemli bir halkası olan ücret dengesizliğinden yakınmaktadır. Milli Eğitim sisteminin yaz-boz’a dönüştürülmesi, halkımızın üzüntüsüne yol açan bir başka olumsuzluktur. Tüm bu olumsuzluklara rağmen ulu önderin yine Gençliğe Hitabesinde buyurduğu gibi, her türlü zorluğu aşmaya muktediriz. Önemli olan, birlik ve beraberliğimizi güçlü kılarak benzer olumsuzluklar yaşamama noktasında bundan böyle olsun azami duyarlılığı göstermektir. Bu duygularla bizlere cennet bir vatan armağan edilmesinde en büyük payı olan yüce önderi rahmetle yad ediyorum.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.