REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

REKTÖR PROF. DR. ERMAN’DAN TIP FAKÜLTESİ MÜJDESİ

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKTÖR PROF. DR. ERMAN’DAN TIP FAKÜLTESİ MÜJDESİ
1-Ahmet ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.com )
53 views
07 Nisan 2018 - 22:47
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Rektör Prof. Dr. Murat Erman düzenlediği basın toplantısında, Siirt Üniversitesi bünyesinde Tıp Fakültesi kurulacağına dair müjdeli haberi verdi.

Basın toplantısında, 2007 yılında kurulan Siirt Üniversitesinin nereden, nerelere geldiğine dikkatleri çeken Rektör Erman, üniversitelerin bulundukları illerin kalkınmalarında lokomotif görevi yaptıklarına vurgu yaptı.

29 Mayıs 2007 tarihinde kurulan Siirt Üniversitesinin kuruluş aşamasında 2 Fakülteden ibaret olduğunu, öğrenci sayısının ise 2800 civarında bulunduğunu belirten Erman, bugün üniversite bünyesinde 8 fakültede 13.500 öğrencinin eğitim ve öğretim gördüklerini kaydetti. Bu öğrenciler arasında 16 ülkeden 820 öğrenci bulunduğuna dikkatleri çeken Rektör Erman, lisansüstü eğitim gören 900 civarında öğrencilerinin bulunduğunu, bu öğrencilerden akademik personeller yetiştirilerek yararlanılmasının düşünüldüğünü anlattı.

Siirt üniversitesinde görev yapan akademisyenlerle, idari personel sayısının bin kişi dolaylarında bulunduğunu, bunlardan 250’sinin öğretim görevlisi olduğunu vurgulayan Prof. Erman, Siirt Üniversitesinin kendisiyle birlikte kurulan diğer üniversiteler arasında en başarılı üniversiteler arasında yer aldığının özellikle altını çizdi.

Basın toplantısının asıl müjdeli haberini toplantının sonunda dillendiren Rektör Erman YÖK’ün 29 Mart 2018 tarihinde Siirt Üniversitesi bünyesinde bir TIP FAKÜLTESİ kurulması kararını aldığını, bu kararın Bakanlar Kurulu tarafından onaylanması durumunda, Tıp Fakültesinin kurulması çalışmalarının start alacağının müjdesini verdi.

Bunun yanında, Siirt Üniversitesi bünyesinde bir Hukuk Fakültesi kurulması taleplerinin de olduğunu belirten Rektör, böylece üniversite bünyesindeki 9. Fakültenin Tıp, 10. Fakültenin ise Hukuk Fakültesi olacağını söyledi.

Biz de Gazete olarak Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın İlimizi teşrif edecek olmaları dolayısıyla kendilerine hitaben yazdığımız açık mektubumuzda sıraladığımız taleplerimiz arasındaki:

(Siirt Üniversitesi bünyesinde öncelikli olarak TIP FAKÜLTESİ ve bunun yanında HUKUK FAKÜLTESİ açılması sağlanmalıdır.)

Maddesinin gerçekleşmek üzere olduğunun mutluluğunu yaşamaktayız.

Prof. Erman yine bir müjde olarak mevcut Veterinerlik Fakültesinin alt yapısının güçlendirilmesi ve hayvancılığın geliştirilmesi açısından İlimizde kurulan Hayvan Rehabilitasyon Hastanesine 27 milyon TL ödenek sağlandığının vurgusunu yaptı.

YÖK tarafından Siirt Üniversitesi bünyesinde bir Tıp Fakültesi Kurulmasına ilişkin kararı, hemşerilerimiz adına büyük bir müjde olarak yorumlarken ve B:akanlar Kurulundan geçmesi için yine Sayın Cumhurbaşkanımızın delaletlerini istirham ederken, Hukuk Fakültesi kurulmasına ilişkin talepleri de yürekten alkışlıyoruz.

Yorum yazımızı Tıp Fakültesi konusunda samimi bir temennide bulunarak noktalayacağız. Bu temenni, sadece bizim değil, bütün hemşerilerimizin de temennileridir. Tıp Fakültesinin ve ona bağlı olarak kurulacak Araştırma Hastanesinin mutlaka ama mutlaka Şehir Merkezinde kurulması gerektiğine vurgu yapıyoruz.

İşte Şehir Merkezinde Tıp Fakültesi olmaya uygun alanlarımız:

*Jandarma Alayı, Doğu Kışlaya nakledilerek, bu alan Tıp Fakültesine ve bünyesinde kurulacak Araştırma Hastanesine tahsis edilebilir.

*Polis Meslek Yüksek Okulu ve bitişiğindeki arsalar bu fakülte için kullanılabilir.

*Devlet Hastanesi yanındaki KYK ait binalar ve arsalar bu iş için tahsis edilebilir.

Ve bu konuda bir başka temennimiz de olacak. Siirtli zenginler lütfen ellerini ceplerine atsınlar, Tıp Fakültesi için kurulması gereken binaların inşasını taahhüt etsinler. Böylece bu iş sürüncemede kalmaz ve büyük ölçüde çabuklaştırılmış olur.

Siirt Üniversitesi bünyesinde TIP FAKÜLTESİ kurulacağına ilişkin müjdenin, sürüncemede kalmadan ve bir an evvel gerçekleşmesi dileklerimizle…

TAŞLAMALAR

CUMHURBAŞKANIMIZI

BAĞRIMIZA BASTIK DÜN

BÜTÜN TALEPLERİMİZ

DİLERİZ MAKES BULSUN

 

ÇOK ŞEY DE İSTEMEDİK

ZARURİ İŞLER BUNLAR

MEDENİ BİR ŞEHİRDE

OLMAZSA OLMAZ BEYLER

 

TIP FAKÜLTESİ İŞİ

ELBET BÜYÜK BİR MÜJDE

SÜRÜNCEMEDE KALMAZ

TEMENNİMİZ BU İŞTE

 

SİİRTLİ ZENGİNLERDEN

DAHİ TALEBİMİZ VAR

HİMMET EDİP ELLERİ

CEPLERİNE ATSINLAR

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.