Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Ayhan MERGEN
Ayhan MERGEN

RİYA VE GÖSTERİŞTEN UZAK BİR CEMİYET VE BU CEMİYETİN MARİFETLİ ÇOCUKLARI

İlim Yayma Cemiyeti, söylemden çok, üç çeyrek asrı geçen geçmişi ve herkesin takdirini toplayan  çalışmaları ile bilinen bir sivil toplum örgütüdür.. 1950 yılında kurulan bu cemiyet, ülkemizin tarihinde kara bir leke olarak yer alan klasik ve post modern darbeler dönemlerinde bile, çok kısa bir dönem çalışmalarını sürdürme başarısını gösterdi. Bunda sanırım en büyük etken, belli bir ölçüde siyasetten, riya ve gösterişten uzak çalışma prensipleridir.

Bu cemiyetin ilimizde sürdürdüğü ve riya karışmadığı için çoğu zaman ancak yararlananların haberdar olabildiği çalışmaları aynı prensiplerle gerçekleştiriliyor.

Hatta uzun yıllardan beri bu cemiyetin başkanlığını ve aynı zamanda büyük ölçüde sponsorluğunu üstlenen Ercan Aslan kardeşimizin, efendi, mütevazı ve gösterişten uzak kişiliğinden kaynaklı olarak bu çalışmalar ilimizde diğer illerden çok daha sessiz bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Bu cemiyet, uzun yıllardan beri öğrenimlerini sürdürmek isteyen, ancak kalacak yeri olmayan gençlere Seyyid Ahmet Bedevi adını taşıyan yurtta barınma ve yemek imkânı sağlarken, aynı zamanda onları, sokaklarda gençleri bekleyen tehlikelerden uzak bir şekilde milli ve manevi duygularla teçhiz etmeye çalışmaktadır.

Bunların yanı sıra, hafta sonları eğitim veren marifet okulları başta olmak üzere, çeşitli yaş kesimlerine yönelik olarak çeşitli faaliyetlerde gerçekleştirmektedir.

Bu cemiyetin Marifet Okulu öğrencilerinin yılsonu etkinliği yapıldı.. Bu etkinlikte çocuk ve gençlerimiz ilahi dinletisinden tiyatral gösteriye ve minik yarışmaya kadar değişik alanlardaki marifetlerini sergilerken, aynı zamanda bize gelecek nesillerimizin nasıl olması gerektiği konusunda da mesajlar verdiler.

Özetle, sevgili öğrenciler marifet okuluna devam ettiklerini ispat etmek istercesine marifetlerini sergileyerek, izleyenleri kendilerine hayran bırakmayı başardılar.

Cemiyet Başkanı Ercan Aslan, Marifet Okulu Koordinatörü Ahmet Demir ve Şakir Özmazı’nın şahsında emeği geçen herkesi kutluyorum.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER