Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Ahmet ARITÜRK
Ahmet ARITÜRK

SADAT’IN, HAYÂL DÜNYASI!!!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından (Türkiye’ye şeriatı ve hilafeti geri getirmek) amacıyla kurulduğu öne sürülen SADAT’ın sözün tam anlamıyla bir hayâl dünyasında yaşadığı anlaşılmaktadır.

Açılımı (Uluslararası Savunma Danışmanlık İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş) olan SADAT’IN  amacının “ASRİKA” adı altında bir  “İslam Devletleri Birliği Savunma Organizasyonu” kurmak olduğu, Müslüman Devletlerin bir araya geldiği ve Başkenti İstanbul olacak bir Devlet kurmak istediği kurulacak devletin resmi dilinin de Arapça olacağı öne sürülmekte.

SADAT’IN hayâlindeki İslam Devletleri Birliğinin kurulması halinde  bu birliğin başkanının da (HALİFE) unvanını almasından daha tabii ne olabilir!!!

SADAT’IN kurucusu ve ilk yönetim kurulu başkanı Adnan Tanrıverdi’nin, uzun süre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın askeri konularda Başdanışmanlığını yaptığı da bilinen gerçeklerdendir. Bilinen bir husus daha, emekli bir general olan ve kendisinden (ADNAN PAŞA) olarak söz edilen, Adnan Tanrıverdi’nin MEHDİ’NİN YAKIN BİR ZAMANDA GELECEĞİNİ MÜJDELEDİĞİNİ ÖNE SÜRDÜĞÜ KONUSUDUR.

Şeriatı ve hilafeti ikame etmek işine soyunduğu öne sürülen SADAT’IN, seçimleri manipüle etmek işinde kullanılabileceği de CHP Genel Başkanının iddiaları arasında.

Kanaatimizce, SADAT’IN ne olup, ne olmadığının bilinmesi açısından, Cumhuriyet Savcılıklarınca kapsamlı bir soruşturmaya gidilmesi zarureti vardır.

İslam Dünyasını bir bayrak altında toplamasını, resmi dilin Arapça olmasını öneren Adnan Tanrıverdi ve kurucusu olduğu SADAT, gerçekten bir hayâl dünyasında yaşıyor, gibi…

KAYBOLAN PARA VE NAMUSLU ESNAF

Geçenlerde para kaybettim. Kimileri için önemsiz, benim için önemli BİN KÜSÜR LİRA. Ceplerimi arıyorum, evi arşınlıyorum, gazetede masamı didik didik ediyorum, bir türlü bulamadım. Bu arada, ev ile iş yeri arasında gelip geçtiğim yolları ne olur ne olmaz düşüncesiyle kontrol ediyorum. Ama, bir türlü bulamıyorum. Artık umudumu kestim, aramaktan vazgeçtim.

Dün, bir hafta kadar önce elbiselerimi ütületmek için verdiğim SİTE KURU TEMİZLEMEYEYE GİTTİM. Elbiselerimin hazır olup olmadığını sordum. İş yeri sahibi:

Elbiselerin hazır, ama, önce şu emaneti vereyim! diyerek para uzattı. Verdiği parayı Pantolonumun cebinde unuttuğumu söyledi. Kaybettiğim parayı bulmuş olmaktan çok, böyle dürüst esnaflara sahip olmamızdan dolayı mutlu olduğumu belirteyim.

Bin küsur lira, kimilerine göre önemsiz bir para ama, inanıyorum ki, bu esnaf kardeşimiz, bin değil, on bin değil, yüz bin lirada olsa, parayı verecekti.

Böylesine namuslu esnafımızın bulunması ne kadar sevindirici değil mi…

TAŞLAMA

BUGÜN 19 MAYIS,

ATATÜRK BUGÜN DOĞDU

MUSTAFA KEMAL PAŞA

BUGÜN (ATATÜRK) OLD

KİMSE UNUTTURAMAZ

ATATÜRK’Ü MİLLETE

BU MİLLET ATATÜRK’Ü

HİÇ UNUTMAZ ELBETTE

DÜN DE ATATÜRK VARDI

BUGÜN DE VAR ATATÜRK

BAKMA BUGÜNKÜ HALE

ATATÜRK’TÜR BİL HER TÜRK

ATATÜRK’Ü HİÇ KİMSE

GÖNÜLLERDEN SİLEMEZ

ATATÜRK’ÜN SEVDASI

ARTAR ASLA EKSİLMEZ

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER