REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

SAĞLIKLI ALTYAPI HEDEFLENMELİ!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
SAĞLIKLI ALTYAPI HEDEFLENMELİ!
3-Yusuf Salih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccom )
5 views
05 Mayıs 2018 - 16:02
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Türkiye’mizin en önemli sorunlarından biri, altyapıdaki eksiklikler yüzünden içine düşülen sıkıntılardır ve geçen dün Siirt’teki şiddetli yağmur sırasında yollarımızın içine düştüğü durum, önemli hizmetteki durum açısından üzüntü uyandırdı. Sözünü ettiğim yağış esnasında ana caddelerimiz göl deryasına dönüştü ve vatandaşlarımız yarım saat boyunca suların durulmasını beklemek zorunda kaldılar, bazı işyerlerinin bodrumları da sular içinde kaldı.

Hemşerilerimiz, mahsur kaldıkları noktalarda birbirleriyle sohbet ederlerken, “Büyük bölümü hibe” diye ifade edilen Almanya Kalkınma Bankası ve Avrupa Yatırım Bankasının ilimiz Belediyesine altyapı için  kullandırdığı krediye yönelik olarak da düşüncelerini dile getiriyorlardı. “Kullandırılan krediler sayesinde ilimizde altyapı sorununun büyük ölçüde giderileceği belirtilmişti ama, büyük paralara mal olan önemli hizmetin çok kısa zamanda iflas ettiği, bu görüntülerle bir kere daha gün ışığına kavuşmuştur..” sözleriyle tepkilerini izhar edenler, elbette ki sitemlerinde haksız değillerdi.

Sürdürülebilirliği hedeflenen sağlıklı bir altyapı hizmeti gerçekleştirilmedikçe, icra edilen üst yapıların da kısa zamanda zarar hanesine geçmelerini önlemek mümkün değildir ve bu hedefe ulaşılmadıkça, çok büyük maliyet karşılığında yerine getirilen önemli hizmetin tekrardan ele alınması gerekeceğinden haliyle de ülkemizin ekonomisi  büyük zarar görmeye devam edecektir.

Altyapı hizmetinin dünya standartlarına uygun hale getirilmemesi, başka bir ifade ile önemli hizmetin bilim ve teknolojinin öngördüğü şekilde sürdürülebilirliğinin dikkate alınmaması, bizleri yaşanabilir bir çevreden mahrum kılacaktır. Her noktasında deprem riski altında olan ülkemizde milyonlarla ifade edilen konutların depreme dayanıklı olmamaları yanı sıra, sağlıklı olmayan altyapının da küçümsenmeyecek zararlara sebebiyet verebileceği hususu  mutlaka göz önünde bulundurulmalı ki, vatandaşlarımız bu alanda sıkıntılarla karşı karşıya kalmasınlar.

Altyapı hizmeti, ülkemizin her yerinde ihmal edilmiştir ve bu nedenle sadece ilimiz belediyesinin değil, ülkemiz genelindeki tüm yerel yönetimlerin bu hizmeti gereğince önemsemelerini temenni ediyorum.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.