REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

SAHTEKARLAR VE FIRSATÇILAR

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
SAHTEKARLAR VE FIRSATÇILAR
3-Yusuf Salih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccom )
6 views
15 Şubat 2018 - 13:00
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Beka sorunumuz için kararlılıkla sürdürülen  süreç devam ediyor ve bazı münasebetsizlerin bunu fırsat telakki ettikleri gözlemlenirken, yaklaşık bir aydan beri yapılan tüm uyarılara rağmen uluslararası hukuk kurallarını çiğneyip  Doğu Akdeniz’de doğalgaz sondaj çalışması yapmakta olan  Güney Kıbrıs Rum  yönetimi ve Ege’de sergilediği tutum ile kamuoyumuzun tepkisini çeken Yunanistan’a, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, çok sert tepki gösterdi. Partisinin grup toplantısındaki konuşmasında ABD’nin tutumuna da ağır sözler ile yüklenen sayın Erdoğan Yunanistan ve Güney Kıbrıs Rum yönetimine; “Sanmasınlar ki Kıbrıs açıklarındaki doğalgaz arama ve Ege’deki kayalıklarla ilgili fırsatçı girişimler dikkatimizden kaçıyor. Ülkemizin, güneyindeki gelişmelere yoğunlaşmasını fırsat bilerek Kıbrıs’ta ve Ege’de haddini aşanları, yanlış yapmamaları konusunda buradan uyarıyoruz…” diye seslendi, doğalgaz çalışmalarında yer alan firmalara da kimseye güvenmemeleri tavsiyesinde bulunarak ikaz etti.

Kıbrıs konusundaki haklılığımızın yanında yer alanlar olmadığı gibi, arzulanmayan gelişmeler sonucu ülkemiz bekası için tehdit edici oluşumlara karşı başlatılan Zeytin Dalı Harekatına da samimi söylemlerle destek veren olmadı ve özellikle yıllardır “Müttefik-Dost-Stratejik” ortak diye ifade edilen ABD’nin muhalefeti ile karşı karşıya kaldık. Terör örgütlerine verdiği silahları geri alacağını belirttiği halde, silah yardımını sürdüren ve kendilerine 2019 yılı için büyük meblağda maddi kaynak  ayırdığı belirtilen bu ülkenin müttefiklikle örtüşmeyen sahtekarlığı, bir kere daha aydınlığa kavuştu.

Müttefikliği karşılıklı çıkarlar üzerinde inşa etmekten kaçınma zihniyetine sahip olanlar, sadece kendi çıkarlarının muhasebesini yaparlar ve ABD yıllardır ülkemizle bu zihniyet doğrultusunda işbirliğini sürdürmüştür. Bundan sonra ilişkilerimiz durumunun ne olacağı yakın günlerde gün ışığına kavuşacak ve artık müttefiklikle dostluklar konusunda çok duyarlı olmamız gerektiği gerçeği göz önünde bulundurulacaktır sanırım.

Kıbrıs Rum Kesimi ile Yunanistan’ın, bekamıza yoğunlaştığımız bir süreçten geçerken fırsatçılık olarak gördüğümüz küstahlıklarına gelince, daha önceleri de benzer küstahlıklar sergiledikleri unutulmuş değildir ve samimiyetten uzak dostluklarla fırsatçıları hezimete uğratacak gücümüz olduğunu belirtirken, bu gücün evvel emirde birlik ve beraberliğimizi pekiştirmek olduğunu vurgulamak isterim.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.