REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

SANDIKTAN NE ÇIKARSA

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
SANDIKTAN NE ÇIKARSA
3-Yusuf Salih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccom )
3 views
21 Haziran 2018 - 14:01
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Zaman su gibi akıp gidiyor ve 2019’da yapılacağı belirtilen Cumhurbaşkanlığı ile milletvekili seçiminin ani bir kararla 24 Haziran’a çekilmesinden sonra işlemeye başlayan sürecin, artık sonuna doğru yakınlaştık. 2 gün sonra seçmen vatandaşlar sandık başına giderek gönüllerinden geçirdikleri adaylara oy verecekler ve  sandıktan çıkan sonuçlar, halkımızın yönetimine talip olanlardan kimlere daha çok teveccüh ettiğini göstermiş olacaktır.

Önemli seçimler nedeniyle en çok koşturanlar Cumhurbaşkanlığı adayları oldu. Recep Tayyip Erdoğan, Muharrem İnce ve Meral Akşener  düzenledikleri çok sayıdaki mitinglerde seçmenlerle buluşurlarken, Temel Karamollaoğlu  salon toplantılarına ağırlık verdi. Diğer adaylardan Doğu Perinçek de miting düzenlemezken, Selahattin Demirtaş tutuklu bulunduğu cezaevinden avukatları aracılığıyla seçmenlere mesaj vermeye çalıştı.

Siyasi partilerin gösterdikleri milletvekili adayları, aday gösterildikleri yörelerde çalışmalar yapıyorlar ve bu birkaç gün içinde partilerden oluşturulan ekiplerin geceleri ev-ev dolaştıkları gözden kaçmıyor. Bugünlerde seçimlerin sonucuna yönelik yapıldığı belirtilen ve açıklanan anket sonuçlarına çoğu seçmenin itibar etmediğini gözlemliyorum. Bunun anlamı, seçmen vatandaşlarımızın kendi muhasebeleri doğrultusunda oylarını kullanmış olacaklarıdır sanırım.

2019’da yapılacağı açıklandıktan sonra  erkene alınan iki önemli seçimden çıkacak sonuç doğrultusunda ülke yönetiminde söz sahibi olanları önemli sorunlar bekliyor. Bir toplum için önemli olan iki husus vardır ve bunlar huzur ile refahtır. Kalıcı bir huzurun sağlanabilmesi için terörü sonlandırmak gerekiyor. Refah konusunda ise alınması kaçınılmazlık arz eden hususlar söz konusudur ve bu hususlar içinde en önemlileri; işsizliği asgari düzeye indirgemek, milli gelir dağılımındaki adaletsizliği giderecek önlemleri alarak adil paylaşımı öngören uygulamaların hayata geçirilmesi beklentisidir.

Siyasi Parti ve Seçim Yasalarındaki mevzuatlar hür iradenin tam anlamıyla gerçekleşmesini sağlamaktan uzak kalıyorsa da Pazar günkü önemli seçimlerin sonucunu yine de sandık başına gidecek olan seçmenlerimiz tayin edecektir ve bu nedenle herkes sandıktan çıkacak sonuca saygı göstermekle yükümlüdür derken, ilimizde seçim çalışmasının centilmen bir ortam içinde seyrediyor olmasının memnuniyet verici olduğunu da belirtmek isterim.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.