Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Ayhan MERGEN
Ayhan MERGEN

SANIRIM ÖĞRENCİLERİMİZİN SOSYALLEŞMESİNİ SOSYAL MEDYAYA BIRAKTIK

Bilindiği üzere okul öncesinden üniversiteye kadar her kademede ki okulda derslerin yanı sıra sosyal etkinliklere yer verilmesi esastır.

Bilgi ve sportif yarışmalar, yoğun tartışmalara sahne olan münazaralar, tiyatro gösterileri ve müzik dinletileri bu sosyal etkinliklerin bazılarını oluşturuyor. Hatta resmî bayram kutlamalarını da bunların arasında sayabiliriz.

Peki bütün bu etkinlikler hangi amaca yönelik olarak düzenleniyorlardı? Elbette izleyenlerin hoşça vakit geçirmeleri için değil.

Esas amaç çocukların sosyal gelişimlerini sağlama, öz güvenlerini artırma ve herhangi bir  sanat alanında da yetenekleri varsa onu ortaya çıkarmaktı.

Ancak bu etkinliklerin son yıllarda oldukça azalmaya başladığını görüyoruz.

Ne ilk, ne orta ve ne de lise düzeyinde ki okullar arası bilgi yarışmalarını duyuyoruz ve ne de ortaokul ve lise düzeyinde ki okullar arası münazaraları.

Bunlarla beraber, müzik dinletileri ve tiyatro gösterilerinden oluşan o muhteşem yıl sonu gecelerini de duyamıyoruz. Şu ana kadar yalnız Gazi  Lisesi’nin etkinliği gerçekleşti.

Gerçekten de 2023-2024 eğitim ve öğretim yılı sonuna yaklaştığımız bu günler de henüz hiç bir okulun etkinliğini duymadık.

Burada Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ülke genelinde düzenlenmesi istenen  hutbe ve Kuranı Kerim okuma yarışmaları gibi etkinlikleri kapsam dışı tutuyorum.

Sanırım günümüzde eğitim camiası sevgili öğrencilerimizin sosyalleşmelerini, sosyal medya dediğimiz bin bir tuzakla dolu mecralara bırakmış.

Umarım yanılıyorumdur.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER