REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

SAPIKLARI, HADIM ETMEK!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
SAPIKLARI, HADIM ETMEK!
1-Ahmet ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.com )
10 views
06 Mart 2018 - 13:13
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ yaptığı açıklamada çocukların istismarının önlenmesine dönük çalışmalar hakkında Bakanlar Kurulunca konunun enine boyuna müzakere edildiğini belirterek cezaların arttırılacağını, halk arasında (HADIM) olarak bilinen konunun yasal dayanağa kavuşturulacağını, suçluların cezalarının infazından sonraki süreçte de takiplerinin zorunlu hale getirileceğini, adres bilgilerinin güvenlik birimlerinde olacağını ve hayatları boyunca kontrol altında olacaklarını söyledi.

Kamuda ve özel sektörde bu suçlarla yargılanan ve ceza alan kişilerin, özel sektörde çalıştığı kuruma da bilgilendirme yapılacağını belirten Bozdağ, bu gibilerin bazı mesleklerde çalışmalarının tamamen yasaklanacağını açıkladı.

(HADIM ETMEK) konusu açılmışken, zihinlere HADIM AĞALARININ takılmaması mümkün mü! Hadım etmek, Osmanlıların varisleri olarak mayamızda var. Harem içerisindeki kadınları korumak amacıyla hadım kullanımı Osmanlı İmparatorluğunun bir gerçeğidir. Hadım etmenin üç şekli olduğunu yine tarihi bilgilerden ediniyoruz.

Hadım etmenin yaygın şekillerinden biri PENİSİN KESİLMESİDİR. Bu şekilde hadım edilenlerin cinsel ilişki ve döl verme yeteneği yerindedir. Fakat pensi olmadığı için yapabileceği bir şey de yoktur!

İkinci tür hadım etmek ise testislerin kesilmesi veya ezilmesi şeklindedir. Hani atlardan, beygirler üretilmesi gibi. Bunların cinsel isteği ve döl verme yeteneği de yoktur.

Sandalı veya Tamamen Tıraşlı hadım şeklinde ise organlar tek bir harekette, keskin bir bıçak yardımıyla tamamen kesilir. Teneke ve ahşap bir tüp üret raya sokulur. Yaraya kaynar yağ dökülür ve hasta taze tezek yığınına yatırılır. Yiyecek olarak süt verilir. Eğer hadım edilen kişi genç birisi ise çoğu kez yaşar.

Hadım edilerek, saraydaki kadınların hizmetlerine tahsis edilenlere HAREM OĞLANLARI, Harem Oğlanlarının başlarındakilere ise HAREM AĞASI unvanı verilirdi. Erkek olarak dünyaya gelen ancak,  “Harem” kadınlarına hizmeti uğruna cinsel organlarından mahrum bırakılan bu zavallıların durumu, sözde şeriatla idare edilen Osmanlı İmparatorluğu açısından ne derece doğru bir uygulamadır.

Harem’deki kadınların yönetimi Harem ağalarına bağlıdır ve burada cariyelere ve padişahın kadınlarına hizmet eden erkekler hadımdır. İlk zaman bu hadımlar hazır olarak Mısır’dan getirilmiş ise de sonradan “kendi hadımını kendi üreten” bir hareme kavuşulmuştur.

Hadım etmenin ne derece doğru bir yöntem olduğunu sorgulamak lâzım. İslam dini, hayvanlara dahi en ufak bir eziyeti ve kötü muameleyi yasaklarken, erkekleri hadım etmek yetkisini vermiş olabilir mi. Elbette ki hayır.

Evet, Osmanlı hayranı iktidar, hadımlık konusuna yasal kılıf getirerek, hayranı olduğu saltanata bir adım daha yaklaşmış olacak. Tabii, hadım edilecek erkekler için şöyle bir durum da ortaya çıkabilir. Kişi, hadım edildikten sonra, isnat edilen suçu işlemediği ortaya çıkarsa, dönüşü olmayan uygulamanın bedelini kim ödeyecek.

Sözün özü, cinsel sapıklıkları olanlara en ağır cezalar verilsin ama hadım etmek gibi, padişahlık özentisi dönüşü olmayan cezalara asla geçit verilmesin!

“EY HARAMZADELER!”

Geçmiş yıllarda, işi TELLALLIK olan AMMO MUSA KAZYAĞİ adında biri varmış. Kaybolan çocuklar, eşyalar, hayvanlar, paralar ve sair  şeyler için TELLALLIK YAPARMIŞ.

Aranan bir para veya eşya için duyuruya başladığı ilk sıralarda:

 “YA EVLET-IL HELEL!=EY HELALZEDELERİN ÇOCUKLARI!” diyerek dikkatleri çekerken, epey süre dolaştıktan ve artık nefesi kesilip, kayıp eşyayı bulmaktan ümidini kesince, aranan şeyi bulan kişinin kötü niyetli biri olduğuna kanaat getirerek HARAMZEDE OLDUĞUNA hükmeder ve nakaratı “YE EVLET-IL HARAM! EY HARAMZADELERİN ÇOCUKLARI!” şeklinde değiştirirmiş.

Elektriğin olmadığı ve olup da, sadece gece birkaç saatliğine verildiği yıllarda yaşayan Ammo Musa, bilahare  “SİİRT’İN CANLI HOPARLÖRÜ” olarak nitelendirilmiştir.

Ammo Musa’nın, Cuma günü için, Cuma namazını hatırlatmak babında uyarı mahiyetindeki salasını kitabımızın “Siirt’in tanınmış simaları” bölümünde sunacağız.

TAŞLAMALAR

VATAN, BAYRAK, MEHMETÇİK

ORTAK DEĞERLERİMİZ

HEPİMİZİNDİR BUNLAR

BUNU BÖYLE BİLİNİZ

 

HİÇ KİMSE HİÇ KİMSEYE

BÜYÜKLÜK TASLAMASIN

VATAN, BAYRAK BENİMDİR

ZANNINA KAPILMASIN

 

BU VATAN DA BİZİMDİR

BU BAYRAK DA BİZİMDİR

UĞRUNA CAN VERİRİZ

MEHMEÇİK HEPİMİZİNDİR

 

HEPİMİZ MEHMETÇİĞİZ,

JANDARMAYIZ, POLİSİZ

GÜVENLİK KORUCUSU

SORSAN O DAHİ BİZİZ

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.